Pre informáciu o cenách nás neváhajte kontaktovať.

TBPortableSlim_img001

TB PORTABLE Slim - Stručné informácie

Interaktívny systém TRIUMPH BOARD® PORTABLE Slim

  • Ľahký a prenosný spôsob ako urobiť s obyčajnej tabule úplne interaktívnu s uhlopriečkou až 125”.
  • Tri spôsoby prichytenia k tabuli: magnet, prísavky alebo skrutky.
  • Ergonomické odolné pero ePen s funkčnými tlačidlami.
  • Bohaté softvérové vybavenie: Triumph Board Comenius, MyScrypt Stylus a RM EasiTeach.
  • Výhodné ak sa učiteľ/lektor premiestňuje medzi triedami a vyučuje interaktívne v každej z nich.

TB PORTABLE Slim - Podrobný popis

Premení bielu plochu na interaktí vnu tabuľu

Triumph Board Portable jednoducho premení klasickú tabuľu na interaktívnu. Úžasná pomôcka, ktorá oživí všetky prednášky a z každej vyučovacej hodiny spraví pútavé, interaktívne a efektívne vyučovanie. Umožňuje používateľom pružne meniť veľkosti interaktívnej plochy až do uhlopriečky 125”. Zariadenie sa ľahko pripevní na ktorúkoľvek tabuľu, či inú bielu plochu. Prijímač Trimuph Board Portable sa k tabuli či inej rovnej ploche dá pripevniť buď magnetom alebo obojstrannou lepiacou páskou a podobne.

Triumph Board Portable sa dodáva spoločne so samolepiacim pruhom interaktívnych ikon «HotKey», ktorý uľahčuje a urýchľuje prístup k základným funkciám prezentácie a tým pomáha zamerať sa viac na tému prezentácie bez potreby sústredenia sa na ovládanie interaktívnej tabule. Jednoduché pripojenie pomocou USB rozhrania k počítaču je záležitosť pár sekúnd. Triumph Board Portable Wireless umožňuje pomocou jednoduchého USB adaptéra a antény pracovať s bezdrôtovým pripojením k počítaču. Triumph Board Portable je kompatibilný s Windows XP, Vista, Win 7, Linux aj Mac OS. [ico: Triumph Board - samolepiaci pruh]
Interaktivna tabuľa sa ovláda pomocou elektronického pera s tlačidlami na štandardné batérie. Vďaka elektronickému peru je možné pomocou tabule ovládať softvér v počítači, pretože dokáže nahradiť počítačovú myš a klávesnicu.

Ak nemôže byť prijímač s počítačom prepojení pomocou kábla, je možné zakúpiť si aj bezdrôtové riešenie. Stačí do počítača zasunúť USB anténu, k prijímaču pripojiť adaptér a interaktívny systém je hneď pripravený na používanie.

Technológia

Pomocou infračerveného svetla a ultrazvuku vypočítava vzdialenosť medzi perom (vysielač) a prijímačom na okraji tabule. Princíp je podobný ako keď na základe časového posunu rýchlosti svetla a zvuku medzi bleskom a hromom počas búrky vieme vypočítať vzdialenosť kde blesk udrel. Technológia je teda založená na meraní rýchlosti svetla a zvuku. Kombinácia dvoch metód zabezpečuje vyššiu presnosť.

Triumph Board Comenius

Aplikácia TB Comenius dodáva tabuli maximálne možnosti využitia a interakcie. Obsahuje nástroje a funkcie, ktoré sú vytvorené na využívanie počas interaktív-neho vyučovania aj v spolupráci s kancelárskym balíkom Microsoft Office. Apli-kácia umožňuje písanie, všetky funkcie počítačovej myši na ovládanie PC , od-straňovanie a premiestňovanie objektov na tabuli a prácu viacerých používate-ľov súčasne bez špeciálnych nastavení. Ponúka učiteľovi možnosti na vytvorenie vlastných výukových materiálov, ktoré sa dajú vždy ľahko upraviť podľa potreby. Podporuje režim anotácie (poznámok), je lokalizovaný do 25 jazykov vrátane slovenčiny. Rozpoznáva geometrické tvary písané rukou a mení ich na pravidel-né a má mnohé ďalšie funkcie na efektívne využívanie na vyučovacej hodine.

RM EasiTeach Next Generation

RM Easiteach Next Generation je softvér vytvorený pre vyučovanie a vzdeláva-nie, ktorý obsahuje veľké množstvo zdrojov na vytváranie pútavých vyučovacích hodín. Bohaté nástroje sa ľahko používajú a odstraňujú prekážky spojené s no-vou formou výučby pomocou interaktívnych zariadení pri učiteľoch aj žiakoch. Obsahuje integrované miniaplikácie a multi-mediálne nástroje, ktoré pomáhajú vysvetliť učivo a oživiť vyučovanie. Široký výber vzdelávacieho obsahu umožňuje okamžité využitie alebo prispôsobenie, podľa potrieb učiteľov a žiakov. Poskytuje širokú škálu prierezových učebných pomôcok pre materské, základné a stredné školy. Easiteach je špeciálne navrhnutý pre komplexné vzdelávanie na školách a môže byť využitý pri mnohých témach.

MyScript Stylus

Text sa dá vkladať pomocou virtuálnej klávesnice alebo použitím najlepšieho softvéru na rozpoznávanie rukopisu MyScript. Softvér odstraňuje potrebu odbie-hať od tabule ku klávesnici počítača. MyScript konvertuje rukopis a kresby vytvo-rené prstom alebo fixkou do digitalizovanej podoby. Je k dispozícii až v 80 jazy-koch. Má aj funkciu kalkulačky, ktorá počíta rukou písané rovnice hneď ako ich napíšete na tabuľu.

[ico: TriumphBoard Dongle] [ico: USB] [ico: RF]

TB PORTABLE Slim - Galéria

 

eBeamProjection_img004

eBeam Projection USB - Stručné informácie

eBeam Projection je kompaktné, prenosné a ľahko použiteľné zariadenie, ktoré premení Vašu stenu alebo bielu tabuľu na interaktívnu tabuľu.

Priložte eBeam príjímač na rovnú plochu, nastavte Váš projektor – a je to. Celý systém je ľahší než kilogram. Nastavenie a kalibrácia sú záležitosťou pár minút. Tri priložené držiaky prijímača na rôzne povrchy (s magnetmi, prísavkami, na obojstrannú lepiacu pásku či pevné primontovanie držiaka pomocou skrutiek) umožňujú veľkú flexibilitu pri upevňovaní na skoro všetky povrchy, tam kde práve potrebujete.

eBeam Projection USB - Podrobný popis

Spomenuli sme inovátorské palety nástrojov?

Po nespočetných hodinách výskumu a pokusov sa dizajnéri rozhodli ‘skrútiť’ tradičnú ponuku, a tak vznikla unikátna ponuka s nástrojmi v tvare kruhu, ktorá poskytuje všetky nástroje pre eBeam Interact softvér tak, ako potrebujete. Tieto revolučné palety nástrojov sa prispôsobujú čomukoľvek, čo práve robíte na svojom počítači, aké práve ovládate programy, robíte si poznámky v softvérových aplikáciách alebo prezentujete pomocou dynamických PowerPoint® prezentácií. Paletu je možné pomocou tlačidla na interaktívnom pere skryť alebo opätovne vyvolať, podľa toho ako potrebujete.

Interaktívne pero sa správa ako počítačová myš.

Malé, ľahké a pohodlne sa držiace pero dokáže hravo zvládnuť funkcie myši ako ľavý klik či pravý klik, obsahuje aj špeciálne tlačidlo na zobrazenie inovatívnej palety nástrojov na interaktívnej ploche.

Ako na web? Ako pracovať naživo?

eBeam Projection zahrňuje aj obsah na zdieľanie a funkcie na spoluprácu, takže nepotrebujete míňať peniaze na platené služby z tretej strany – všetko, čo potrebujete, je pripojenie na Internet a eBeam Scrapbook (softvérová aplikácia vyvinutá špeciálne pre využitie eBeamu).

[eBeam Projection img002]

eBeam Scrapbook je spolu s eBeam softvérom v jednom balíku a je možné ho (v anglickom jazyku) stiahnuť kedykoľvek na stránke výrobcu www.luidia.com, alebo od kolegov a spolužiakov, ktorí ho majú nainštalovaný na vlastných počítačoch. Nie je podstatné, či používate operačný systém Mac alebo Windows, eBeam je kompatibilný s obidvoma. eBeam je možné využívať aj na dištančné vzdelávanie, vzdialené brainstormingy zdieľaním informácií cez internetové pripojenie.

 

eBeamComplete_img001

eBeam Systém 3 USB - Stručné informácie

eBeam Systém 3 je kompaktné, prenosné a ľahko použiteľné zariadenie, ktoré premení Vašu stenu alebo bielu tabuľu na interaktívnu tabuľu.

Priložte eBeam príjímač na rovnú plochu, nastavte Váš projektor – a je to. Celý systém je ľahší než kilogram. Nastavenie a kalibrácia sú záležitosťou pár minút. Tri priložené držiaky prijímača na rôzne povrchy (s magnetmi, prísavkami, na obojstrannú lepiacu pásku či pevné primontovanie držiaku pomocou skrutiek) umožňujú veľkú flexibilitu pri upevňovaní na skoro všetky povrchy, tam kde práve potrebujete. eBeam Systém 3 sa dá využiť dvojako: s projektorom a bez projektora. Je na Vás, ktorú z možností budete chcieť kedy využívať.

eBeam Systém 3 USB - Podrobný popis

Písanie fixkami po tabuli sa zaznamenáva do počítača.

Fixky umiestnené v elektronických púzdrach sa používajú ako normálne fixky na bielu tabuľu, ale vďaka systému eBeam sa všetko zároveň aj ukladá do počítača ako digitálny záznam v softvéri eBeam. Na dokonalé používanie a kvalitný interaktívny záznam stačí mať všetky 4 fixky v púzdrach a pri zotieraní používať elektronickú gumu, ktorá zmaže čo treba – nielen na tabuli, ale aj v počítači. V základnej sade sú 4 farby (čierna, červená, zelená a modrá), ktoré vie eBeam systém automaticky rozpoznať hneď, ako sa s fixkou začne písať po tabuli. Pri fixkách nie je potrebné používať projektor, pretože všetko zostáva na tabuli napísané fixkami až do zotretia. Toto je prvá z možností využívania eBeam Systému 3.

eBeam mouse – interaktívna fixka

Do púzdra na fixky sa vloží špeciálna náhrada – eBeam mouse. Tým sa puzdro stáva interaktívnou fixkou. Toto je druhá možnosť využitia, bez použitia normálnych fixiek, kde však eBeam mouse ostatné fixky plnohodnotne nahradí. Interaktívna fixka eBeam mouse sa využíva v kombinácii s projektorom a rozširuje využitie eBeam Systému 3. Zároveň umožňuje využívať interaktívne funkcie, ktoré ponúka softvér eBeam.

 

eBeamComplete_img001

eBeam Systém 3 USB/BT - Stručné informácie

eBeam Systém 3 je kompaktné, prenosné a ľahko použiteľné zariadenie, ktoré premení Vašu stenu alebo bielu tabuľu na interaktívnu tabuľu.

Priložte eBeam príjímač na rovnú plochu, nastavte Váš projektor – a je to. Celý systém je ľahší než kilogram. Nastavenie a kalibrácia sú záležitosťou pár minút. Tri priložené držiaky prijímača na rôzne povrchy (s magnetmi, prísavkami, na obojstrannú lepiacu pásku či pevné primontovanie držiaku pomocou skrutiek) umožňujú veľkú flexibilitu pri upevňovaní na skoro všetky povrchy, tam kde práve potrebujete. eBeam Systém 3 sa dá využiť dvojako: s projektorom a bez projektora. Je na Vás, ktorú z možností budete chcieť kedy využívať.

eBeam Systém 3 USB/BT - Podrobný popis

Písanie fixkami po tabuli sa zaznamenáva do počítača.

Fixky umiestnené v elektronických púzdrach sa používajú ako normálne fixky na bielu tabuľu, ale vďaka systému eBeam sa všetko zároveň aj ukladá do počítača ako digitálny záznam v softvéri eBeam. Na dokonalé používanie a kvalitný interaktívny záznam stačí mať všetky 4 fixky v púzdrach a pri zotieraní používať elektronickú gumu, ktorá zmaže čo treba – nielen na tabuli, ale aj v počítači. V základnej sade sú 4 farby (čierna, červená, zelená a modrá), ktoré vie eBeam systém automaticky rozpoznať hneď, ako sa s fixkou začne písať po tabuli. Pri fixkách nie je potrebné používať projektor, pretože všetko zostáva na tabuli napísané fixkami až do zotretia. Toto je prvá z možností využívania eBeam Systému 3.

eBeam mouse – interaktívna fixka

Do púzdra na fixky sa vloží špeciálna náhrada – eBeam mouse. Tým sa puzdro stáva interaktívnou fixkou. Toto je druhá možnosť využitia, bez použitia normálnych fixiek, kde však eBeam mouse ostatné fixky plnohodnotne nahradí. Interaktívna fixka eBeam mouse sa využíva v kombinácii s projektorom a rozširuje využitie eBeam Systému 3. Zároveň umožňuje využívať interaktívne funkcie, ktoré ponúka softvér eBeam.

 

eBeamComplete_img001

eBeam Complete USB/BT - Stručné informácie

eBeam Complete je kompaktné, prenosné a ľahko použiteľné zariadenie, ktoré premení Vašu stenu alebo bielu tabuľu na interaktívnu tabuľu.

Priložte eBeam príjímač na rovnú plochu, nastavte Váš projektor – a je to. Celý systém je ľahší než kilogram. Nastavenie a kalibrácia sú záležitosťou pár minút. Tri priložené držiaky prijímača na rôzne povrchy (s magnetmi, prísavkami, na obojstrannú lepiacu pásku či pevné primontovanie držiaku pomocou skrutiek) umožňujú veľkú flexibilitu pri upevňovaní na skoro všetky povrchy, tam kde práve potrebujete. eBeam Complete sa dá využiť dvojako: s projektorom a bez projektora. Je na Vás, ktorú z možností budete chcieť kedy využívať. Obe majú svoje výhody.

eBeam Complete USB/BT - Podrobný popis

Písanie fixkami po tabuli sa zaznamenáva do počítača.

Fixky umiestnené v elektronických púzdrach sa používajú ako normálne fixky na bielu tabuľu, ale vďaka systému eBeam sa všetko zároveň aj ukladá do počítača ako digitálny záznam v softvéri eBeam. Na dokonalé používanie a kvalitný interaktívny záznam stačí mať všetky 4 fixky v púzdrach a pri zotieraní používať elektronickú gumu, ktorá zmaže, čo treba – nielen na tabuli, ale aj v počítači. V základnej sade sú 4 farby (čierna, červená, zelená a modrá), ktoré vie eBeam automaticky rozpoznať hneď, ako sa s fixkou začne písať po tabuli. Pri fixkách nie je potrebné používať projektor, pretože všetko zostáva na tabuli napísané fixkami až do zotretia. Toto je prvá z možností využívania eBeam Complete.

[eBeam Complete img002]

Interaktívne pero sa správa ako počítačová myš.

Malé, ľahké a pohodlne sa držiace pero dokáže hravo zvládnuť funkcie myši ako ľavý klik a pravý klik, obsahuje aj špeciálne tlačidlo pre zobrazenie inovatívnej palety nástrojov na interaktívnej ploche. Toto je druhá možnosť využitia bez použitia fixiek, kde však interaktívne pero fixky plnohodnotne nahradí. Interaktívne pero sa využíva v kombinácii s projektorom a rozširuje využitie eBeam Complete aj na ovládanie počítača, teda nie len na záznam toho, čo sa píše na tabuľu. Zároveň je možné využívať množstvo skvelých funkcií, ktoré ponúka softvér eBeam a využívať eBeam aj v spojení s Internetom.

Spomenuli sme inovátorské palety nástrojov?

Po nespočetných hodinách výskumu a pokusov sa dizajnéri rozhodli ‘skrútiť’ tradičnú ponuku, a tak vznikla unikátna ponuka s nástrojmi v tvare kruhu, ktorá poskytuje všetky nástroje pre eBeam softvér. Tieto revolučné palety nástrojov sa prispôsobujú čomukoľvek, čo práve robíte na svojom počítači – ak práve ovládate programy, robíte si poznámky v softvérových aplikáciách alebo prezentujete pomocou dynamických PowerPoint® prezentácií. Paletu je možné pomocou tlačidla na interaktívnom pere skryť alebo opätovne vyvolať, podľa toho ako potrebujete.

[eBeam Complete img004]

Ako na web? Ako pracovať naživo?

eBeam Complete zahrňuje aj obsah na zdieľanie a funkcie na spoluprácu, takže nepotrebujete míňať peniaze na platené služby z tretej strany – všetko, čo potrebujete, je pripojenie na Internet a eBeam Scrapbook (softvérová aplikácia vyvinutá špeciálne pre využitie eBeamu).

[eBeam Complete img005]

eBeam Scrapbook je spolu s eBeam softvérom v jednom balíku a je možné ho (v anglickom jazyku) stiahnúť kedykoľvek na stránke výrobcu www.luidia.com, alebo od kolegov a spolužiakov, ktorí ho majú nainštalovaný na vlastných počítačoch. Nie je podstatné, či používate operačný systém Mac alebo Windows, eBeam je kompatibilný s obidvoma. eBeam je možné využívať aj na dištančné vzdelávanie, vzdialené brainstormingy zdieľaním informácií cez internetové pripojenie.

 

eBeamCapturePack_img001

eBeam Capture Pack - Stručné informácie

Potrebujete eBeam Whiteboard, ale už vlastníte eBeam Projection alebo eBeam Edge?

eBeam Capture Pack je doplnkové vybavenie, ak už máte eBeam Projection alebo eBeam Edge a chcete ho rozšíriť na eBeam Complete. eBeam Capture Pack nie je však samostatne schopný fungovať ako interaktívny systém, lebo tento produkt neobsahuje prijímač signálu.

eBeam Capture Pack je súprava fixiek, elektronických púzdier, elektronickej gumy a softvéru na ich ovládanie. Ak si kúpite teto dolnok, získate maximálne možné rozšírenie interaktívneho systému o všetky jeho možnosti použitia.

eBeam Capture Pack - Podrobný popis

Písanie fixkami po tabuli sa zaznamenáva do počítača.

Fixky umiestnené v elektronických púzdrach sa používajú ako normálne fixky na bielu tabuľu, ale vďaka systému eBeam sa všetko zároveň aj ukladá do počítača ako digitálny záznam v softvéri eBeam. Na dokonalé používanie a kvalitný interaktívny záznam stačí mať všetky 4 fixky v púzdrach a pri zotieraní používať elektronickú gumu, ktorá zmaže čo treba – nielen na tabuli, ale aj v počítači. V základnej sade sú 4 farby (čierna, červená, zelená a modrá), ktoré vie eBeam automaticky rozpoznať hneď, ako sa s fixkou začne písať po tabuli. Pri fixkách nie je potrebné používať projektor, pretože všetko zostáva na tabuli napísané fixkami až do zotretia. Je to ideálne riešenie pre flipchartové tabule a/alebo pre záznam rýchlych prezentácií myšlienok a informácií. S fixkami môže pracovať každý okamžite, bez potreby hlbšieho pochopenia toho, ako eBeam funguje.

[eBeam Capture Pack img002]

eBeam Capture Pack je rozširujúce príslušenstvo, ktoré rozširuje možnosti využitia niektorých eBeam produktov. Vhodné je ako rozširujúci doplnok k produktom eBeam Projection, eBeam Edge. Tento doplnok nie je schopný samostatne pracovať bez prijímača signálu.