Pre informáciu o cenách nás neváhajte kontaktovať.

OptomaEW675UT_img001

OPTOMA EW675UT - Stručné informácie

Projektor OPTOMA EW675UT – veľká projekcia bez tieňov z veľmi krátkej vzdialenosti aj v najmenších miestnostiach so širokouhlým obrazom v 3D – Ready kvalite

 • širokouhlý obraz s uhlopriečkou 60” od vzdialenosti 39 cm
 • bez tienenia obrazu na projekčnej ploche
 • žiarivý obraz, živé farby zaručuje 3200 ANSI lúmenov
 • krištáľovo čistý obraz vďaka WXGA a podpore HDMI
 • ideálny pre triedy a zasadacie miestnosti k dotykovej interaktívnej tabuli

Projektor OPTOMA EW675UT so širokouhlou WXGA, utra krátkou projekčnou vzdialenosťou a schopnosťou 3D projekcie je pre svoje jasné a farebne bohaté zobrazovanie s krištáľovo čistým obrazom vhodný pre vzdelávacie a podnikateľské prostredie v spojení s interaktívnymi dotykovými tabuľami.

Prezentácia bez rozptyľovania pri používaní s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou širokouhlého obrazu projektora EW675UT. Špeciálne navrhnutý objektív vytvára obrovský obraz z veľmi krátkej vzdialenosti, čo umožňuje projektor postaviť/zavesiť bližšie k projekčnej ploche a tým zabrániť vytváraniu tieňov a odrazov.

Ideálny pre takmer všetky miestnosti na vzdelávanie a podnikateľské prostredie, EW675UT potrebuje oveľa menší priestor na inštaláciu ako ostatné projektory a je ideálny pri použití s dotykovou interaktívnou tabuľou.

Vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam premietaného obrazu dokáže zaujať svoje publikum a zvýšiť jeho vzdelávací/pozorovací potenciál, čo pomáha efektívne dosahovať lepšie výsledky pri výučbe či prezentácii v neuveriteľne dokonalom 2D alebo 3D zobrazení.

Pomocou špeciálneho ramena (treba dokúpiť samostatne) je možné projektor primontovať na stenu a vďaka inteligentne vyriešenému vedeniu káblov nenarušiť jeho inštaláciou výzor miestnosti. Vďaka množstvu zabezpečovacích funkcií nie je potrebné sa obávať o jeho bezpečie vo verejne prístupných miestnostiach, či pri zlodejoch.

Projektor EW675UT je navrhnutý s ohľadom na používateľov so svietivosťou 3200 ANSI lúmenov, poskytuje široké možnosti pripojenia, má vstavané 10W stereo reproduktory a systém Creston RoomView®, ktorý pomáha držať kontrolu a sledovať projektor cez sieť.

Projektor EW675UT je šetrný k životnému prostrediu vďaka funkciám na úsporu energie vrátane nízkej spotreby v pohotovostnom režime (<0,5 W) a automatického vypnutia, čo navyše šetrí Váš čas aj peniaze. Unikátna záruka Optoma Colour and Imager zaručuje bezproblémové dlhodobé používanie.

Webové stránky výrobcu: http://www.optoma.eu

OPTOMA EW675UT - Podrobný popis

Perfektný pre výučbu

Utra krátka projekcia maximalizuje priestor v triede ako pre učiteľov, tak aj pre žiakov. Učiteľ môže stáť blízko interaktívnej tabule, bez intenzívneho svetla z projektora, ktoré by ho oslepovalo. Veľmi krátka projekcia zabezpečí aj to, že prezentujúci pri tabuli netieni sebe ani publiku. Širokouhlý obraz poskytuje výborný pracovný priestor s ideálnym pomerom strán pre výučbu tak, aby všetko videli aj žiaci v zadnej časti triedy.

Objektív pre veľmi krátku projekciu

Umiestnenie EW675UT blízko k stene zabezpečuje, že svetelný lúč z projektora nesvieti do očí prezentujúcemu. Projektor dokáže premietnuť širokouhlý obraz s uhlopriečkou 60” (152,4 cm) z neuveriteľných 39 cm od projekčnej plochy. Voľne položený, alebo pripevnený na ramene k stene eliminuje tiene a umožňuje prednášať s ľahkosťou.

Dôraz na detail

Projektor je absolútne vyvážený po technickej stránke, čo zaručuje ľahko čitateľný text a grafy s neuveriteľne vysokým kontrastným pomerom. Vďaka tomu je obraz ostrý, jasný a farebný až do najmenšieho detailu.

Bezpečnosť

Kensington&trade Lock bezpečnostná priečka a ochrana heslom sú dostatočne odstrašujúcim prostriedkom proti zlodejom a zabraňujú aj neoprávnenému používaniu. Individuálne nastaviteľná úvodná obrazovka pomáha identifikovať kto je pripojený na projektor. Blokovanie tlačidiel na projektore zabezpečuje neoprávnené úpravy. Projektor sa dá nastaviť tak, aby sa dal ovládať iba pomocou diaľkového ovládača.

Brilantné farby až do konca

Projektor zobrazuje obraz v úžasne živých farbách, ktoré nestrácajú na kvalite ani dlhodobým používaním a to len vďaka technológiám DLP®a BrilliantColor&trade®.

Jednoduchá kontrola a monitorovanie

Crestron RoomView® poskytuje vlastné konfigurovateľné rozhranie pre monitorovanie, riadenie a kontrolu všetkých projektorov v každej miestnosti na diaľku z ľubovoľného počítača.

Energeticky efektívny = priateľský k životnému prostrediu = šetriaci peniaze

Prevádzkové náklady projektora sú nízke vďaka zníženej spotrebe energie a pohotovostného režimu (<0,5 W). Ak nie je projektor dlhší čas využívaný, automaticky sa sám vypne a tým šetrí nie len energiu, ale predlžuje aj životnosť lampy.

Budúcnosť technológií pre vylepšenie vyučovania

Projektor je schopný pracovať s 3D vyučovacími programami. Inšpirujte sa a vyučujte svojich študentov pomocou 3D obrazu biológiu, matematiku, zemepis a mnohé ďalšie predmety.

Rozdiel je v širokouhlom obraze

Projektor EW675UT je dokonalým spoločníkom pre širokouhlé notebooky. Vaša prezentácia sa objaví v ostrom a detailnom obraze v rovnakom formáte ako na obrazovke Vášho notebooku v rozlíšení WXGA (1280×800). Širokouhlé rozlíšenie WXGA má až o 30% viac pixelov než XGA a tým poskytuje viac priestoru a možností pre kvalitnú prezentáciu.

[ico_xgavswxga] [ico_diffwidescreen]

Ekologický a šetrný

Projektor EW675UT má funkciu úspory energie a predĺženie životnosti lampy:

[ico_scheduleIcon] Funkcia časovača dokáže automaticky vypnúť projektor do pohotovostného režimu po určitom čase nečinnosti čím sa šetrí elektrická energia (spotreba <1 W) a predlžuje životnosť lampy (až 3000 hodín). Využívanie ECO módu projektora zvyšuje životnosť lampy ešte viac.

Životnosť lampy dosiahnutá počas testovania. Môže sa líšiť v závislosti od prevádzky a podmienok prostredia.

[ico_powerIcon] Nízko energetický pohotovostný režim projektorov Optoma a vypnutie kratšie ako 10 sekúnd, šetrí čas aj energiu.

[ico_RoHS]

[ico_GreenProJect] Výrobca projektorov Optoma vie, že zlepšovanie výrobkov je najlepší spôsob ako znížiť dopad na životné prostredie. Z tohto dôvodu Optoma vyrába iba výrobky z dlhou životnosťou, z menšieho množstva materiálov, v minimálnom balení a bez použitia toxických látok. Samozrejme je dôležitá aj energetická účinnosť a recyklovateľnosť materiálov. S každým novým produktom sa výrobca usiluje o minimalizáciu vplyvu jeho výrobkov Optoma na životné prostredie. Viac o projekte Optoma ProJect Green sa dozviete priamo na stránkach výrobcu.

Jasná, detailná a kvalitná projekcia

[ico_5yearimager] Optoma zaručuje nezmenenú kvalitu obrazu na 5 rokov. Projektory Optoma sú navrhnuté tak, aby vďaka technológii DLP®zachovali čistý obraz a zabránilo sa degradácii výkonu a chybným pixlom počas používania. Prednastavené režimy zobrazenia umožňujú dosiahnuť dokonalý obraz na rôznych povrchoch, vrátane bielej steny či interaktívnej tabule.

[ico_5yrlrg] Optoma rovnako zaručuje aj kvalitu farieb po dobu najmenej 5 rokov. Technológia DLP® zabraňuje degradácii farebnosti počas používania. Zakúpením Optoma DLP® projektora výrobca garantuje, že farby v porovnaní s ostatnými špičkovými technológiami nevyblednú po dobu minimálne 5 rokov.

[ico_dlp]

[ico_brcolour] Projektor s technológiami BrilliantColor™ a DLP® zabezpečuje dokonalé spracovanie obrazu s ohromujúcimi žiarivými farbami. Na rozdiel od iných technológii, ako je LCD, ktoré využívajú iba 3 základné farby (RGB) na reprodukciu obrazu, technológia DLP®BrilliantColor využíva až 6 oddelených farieb. Farebnosťou dostanete svoje publikum do varu a jeho pozornosť bude plne sústredená na Vašu projekciu.

Objavte výhody 3D vyučovania

Toto nie je žiadne science-fiction, ale trend blízkej budúcnosti a technológia projektorov OPTOMA je už aj na túto budúcnosť dokonale pripravená. Využitie je široké, tak prečo sa ho obávať?

Vzdelávanie

Vaša trieda ožije. Vďaka vyučovacím hodinám v 3D je možné dokonale zaujať a zapojiť študentov do vyučovania. Zvýši sa záujem študentov o učivo a pomôže im prirodzenou cestou spoznávať svet, virtuálne cestovať vesmírom, pozrieť sa do útrob ľudského tela a oveľa viac. Dajte svojim študentom to, čo potrebujú formou, ktorá im je najbližšia.

[ico_Education3D]

Kancelária

Upútajte pozornosť Vašich kolegov a zákazníkov svojou prezentáciou. V 3D virtuálnej projekcii je možné podávať informácie realisticky a živo, pritom eliminovať náklady spojené s vytváraním modelov a makiet v reálnom svete.

[ico_Office3D]

Prezentácia

Výborné využívanie na zobrazenie 3D obrazov či videí alebo iných prezentácií v galériách, múzeách a obchodných priestoroch. Tento zážitok si budú všetci určite navždy pamätať.

[ico_Presentation3D]

Ovládanie

Rozsiahly riadiaci systém RS232 s veľkým množstvom príkazov umožňuje jednoduché a ľahké ovládanie projektora EW675UT. Projektor je kompatibilný aj s riadiacimi systémami AMX a obsahuje funkciu pre ich jednoduchú inštaláciu.

[ico_AMX]

Prakticky bez údržby = nižšie náklady na prevádzku

Projektor EW675UT poskytuje nižšie prevádzkové náklady, dlhšiu životnosť a vyššiu spoľahlivosť. Bezfiltrový dizajn nevyžaduje žiadne čistenie či výmenu filtrov, čím šetrí váš čas aj peniaze.

[ico_filterfree]

Jednoduchá výmena lampy

Priamy a jednoduchý prístup k lampe projektora umožňuje okamžitú výmenu starej lampy za novú na mieste používania projektora bez potreby nosenia do špecializovaného servisu.

Pravé HDMI

Projektor poskytuje krištáľovo čistý obraz aj cez vstup HDMI v1.3. To zabezpečuje bezproblémovú projekciu z počítača so širokouhlým obrazom v HD kvalite pomocou jediného HDMI kábla bez potreby samostatného audio kábla.

[ico_hdmi]

Zväčšovanie Vašich obrázkov

Použitím digitálneho zoomu je možné vysvetľovať premietaný obraz podrobnejšie v detailoch.

[ico_Focus_detail]

Dokonalá projekcia

Rýchle nastavenie zarovnania projektovaného obrazu spolu s vertikálnou lichobežníkovou korekciou (funkcia Keystone) zaručuje dokonalú projekciu.

[ico_Keystone]

Jednoduchá inštalácia na rameno

Integrovaný káblový manažment a dizajn konštrukcie projektora a ramena zaručujú dokonalú bezpečnosť a ochranu. Vďaka vlastnému ramenu na prichytenie k stene (OPCUWM900) sú káble skryté aj s uchytením projektora a ramena k stene, takže nenarúšajú vzhľad a pôsobia veľmi elegantne. K elegancii prispieva aj dokonalý až futuristický dizajn projektora, ktorý sa výborne hodí aj k interaktívnym tabuliam Triumph Board.

[ico_EasyInstalation]

Flexibilné naklopenie projekcie

Viete si predstaviť projekciu priamo na stole? S projektorom Optoma EW675UT s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou to nie je vôbec žiadny problém. Rovnako je však možné obraz premietať na stenu, strop či podlahu miestnosti. To všetko umožňuje špeciálna úprava projektora, ktorý obraz premieta cez dokonalú optickú sústavu na zrkadlovú plochu a tá obraz odráža na nami želanú projekčnú plochu v správnom uhle a vysokej kvalite.

[ico_FlexiblePresentation]

Výkonný audio systém

Pri používaní mikrofónu je výhodne využiť kvalitné vstavané 10W reproduktory projektora, ktoré vďaka umiestneniu projektora dokonale zaujmú pozornosť publika v miestnosti či triede.

Dva audio vstupy z jednotlivých počítačov a video zariadenia umožňujú projektoru EW675UT fungovať aj ako prepínač audio signálu a ovládanie hlasitosti. Tým pádom nie je potrebná žiadna ďalšia audio technika, kabeláž ani iné nákladné riešenie.

Ak je projektor v úspornom režime (vypnutý), je možné reproduktory využívať ako externé pripojenie cez audio výstup OUT (kompatibilné so stereo mini-jack).

[ico_AudioSystem]

Jasný a ostrý obraz

Vyučovacie hodiny v triede a prezentácie v zasadacej miestnosti potrebujú ostrý a bezchybný obraz.

Technológia DarkChip3™ vyvinutá Texas Instruments vytvára ohromujúci kontrastný pomer 3000:1 s ostrou grafikou a krištáľovo čistým textom. Ostrejšia biela, veľmi bohatá čierna oživia obraz a zabezpečia výbornú čitateľnosť textu – ideálna kombinácia pre Excelovské tabuľky a grafy či PowerPoint prezentácie.

Ak chcete mať zaručené zachovanie ostrosti obrazu, tak projektory Opotma sú pre Vás ako stvorené. Technológia DLP®zabraňuje degradácii v čase bez straty pixelov. Výrobca si preto môže dovoliť poskytovať záruku na presný obraz, dobrý výkon a bezproblémovú prevádzku projektora minimálne na 5 rokov.

[ico_clearimage]

Jednoducho sa pripojte

K projektoru EW675UT je možné pripojiť viac zariadení naraz. Za pripojiteľné zariadenia možno považovať počítače, notebooky, DVD prehrávače či hracie konzoly. Výkonný 10W reproduktorový stereo systém dokáže dostatočne ozvučiť priestor v učebni či zasadacej miestnosti bez potreby externých reproduktorov. Stačí pripojiť a užívať si projekciu na veľkej obrazovke hoci aj v maličkej miestnosti.

[ ico_EasyConnection]

Crestron RoomView® – sieťové ovládanie

RoomView® softvér poskytuje vlastné konfigurovateľné rozhranie pre zapnutie/vypnutie, monitorovanie, riadenie a kontrolu všetkých zariadení v každej miestnosti cez počítač.

 • Správa až 250 projektorov naraz cez hlavný počítač.
 • Plánované zapínanie a vypínanie projektorov centrálne, šetrí čas, peniaze a predlžuje životnosť lampy.
 • Kontrola a nastavenie projektora pomocou jednoduchého webového rozhrania v prehliadači vrátane ovládania menu projektora.
 • Upozorňovanie prostredníctvom e-mailu na varovné správy.
 • Automatické zasielanie správ o potreby nahradiť lampu projektora a iné upozornenia skracujúce dobu údržby počas prevádzky projektorov.
 • Ideálne aj pre veľké inštalácie vo vzdelávacom či podnikateľskom sektore.

Stiahnite si softvér Crestron RoomView® Express z webovej stránky: http:// www.crestron.com

Pre projektory zakúpené do decembra 2010 môžete požiadať o jednoduchú aktualizáciu frimware na podporu Crestron RommView®. Kontaktujte prosím predajcu alebo priamo zástupcu spoločnosti Optoma.

[ico_roomview]

Využitie 3D projekcie

Ako pracuje 3D?

Vďaka rýchlosti 120 Hz pri technológii DLP môže projektor Optoma EW675UT s výstupom pre video a obrázky zobrazovať plné farby a stereoskopické 3D na celej projekčnej ploche.

Efekt 3D vzniká rozdelením signálu do dvoch štandardných svetelných video tokov, pre každé vaše oko jeden. S použitím technológie DLP®Link™ a 3D okuliarov sa obraz zosynchronizuje a každý svetelný prúd sa filtruje iba do jedného oka. Váš mozog potom tieto dva svetelné toky spojí a navodí pocit vnímania priestorového obrazu, ktorý je skutočne ako živý.

[ico_3D_education]  [ico_3dwhatsneededoptoma]

Čo je potrebné?

 1. projektor Optoma EW675UT
 2. okuliare Optoma ZD201 3D DLP® Link™
 3. kompatibilná grafická karta (v počítači) a vzdelávací 3D softvér, 3D funkcie projektorov Optoma je možné využívať iba s kompatibilným 3D obsahom.

Typickými aplikáciami podporujúcimi 3D sú vzdelávacie softvéry a systémy určené na vytváranie 3D modelov a virtuálnych objektov. Podpora v 3D televíznom vysielaní (napr. SKY vo Veľkej Británii), Blue-ray™ 3D a 3D hry od SONY® PS3 alebo Microsoft®Xbox 360 vyžadujú používanie Optoma 3D-XL jednotky, ktorú je možné zakúpiť samostatne k vybraným typom projektorov.

[ico_3DXLReady]

OPTOMA EW675UT - Galéria

 

OptomaEX665UT_img005

OPTOMA EX665UT - Stručné informácie

Projektor OPTOMA EX665UT – 3D-Ready projektor s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou

 • obraz s uhlopriečkou 60” od vzdialenosti 46 cm
 • bez tienenia obrazu na projekčnej ploche
 • žiarivý obraz, živé farby zaručuje 3000 ANSI lúmenov
 • krištáľovo čistý obraz vďaka XGA a podpore HDMI
 • ideálny pre triedy a zasadacie miestnosti k dotykovej interaktívnej tabuli

Projektor OPTOMA EX665UT so XGA, veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou a schopnosťou 3D projekcie je pre svoje jasné a farebne bohaté zobrazovanie s krištáľovo čistým obrazom vhodný pre vzdelávacie a podnikateľské prostredie v spojení s interaktívnymi dotykovými tabuľami.

Prezentácia bez rozptyľovania pri používaní s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou obrazu projektora EX665UT. Špeciálne navrhnutý objektív vytvára obrovský obraz z veľmi krátkej vzdialenosti, čo umožňuje projektor postaviť/zavesiť bližšie k projekčnej ploche a tým zabrániť vytváraniu tieňov a odrazov.

Ideálny pre takmer všetky miestnosti na vzdelávanie a podnikateľské prostredie, EX665UT potrebuje oveľa menší priestor na inštaláciu ako ostatné projektory a je ideálny pri použití s dotykovou interaktívnou tabuľou.

Vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam premietaného obrazu dokáže zaujať svoje publikum a zvýšiť jeho vzdelávací/pozorovací potenciál, čo pomáha efektívne dosahovať lepšie výsledky pri výučbe či prezentácii v neuveriteľne dokonalom 2D alebo 3D zobrazení.

Pomocou špeciálneho ramena (treba dokúpiť samostatne) je možné projektor primontovať na stenu a vďaka inteligentne vyriešenému vedeniu káblov nenarušiť jeho inštaláciou výzor miestnosti. Vďaka množstvu zabezpečovacích funkcií nie je potrebné sa obávať o jeho bezpečie vo verejne prístupných miestnostiach, či pri zlodejoch.

Projektor EX665UT je navrhnutý s ohľadom na používateľov so svietivosťou 3000 ANSI lúmenov, poskytuje široké možnosti pripojenia, má vstavané 10W stereo reproduktory a systém Creston RoomView®, ktorý pomáha držať kontrolu a sledovať projektor cez sieť.

Projektor EX665UT je šetrný k životnému prostrediu vďaka funkciám na úsporu energie vrátane nízkej spotreby v pohotovostnom režime (<0,5 W) a automatického vypnutia, čo navyše šetrí Váš čas aj peniaze. Unikátna záruka Optoma Colour and Imager zaručuje bezproblémové dlhodobé používanie.

Webové stránky výrobcu: http://www.optoma.eu

OPTOMA EX665UT - Podrobný popis

Perfektný pre výučbu

Veľmi krátka projekcia maximalizuje priestor v triede ako pre učiteľov, tak aj pre žiakov. Učiteľ môže stáť blízko interaktívnej tabule, bez intenzívneho svetla z projektora, ktoré by ho oslepovalo. Veľmi krátka projekcia zabezpečí aj to, že prezentujúci pri tabuli netieni sebe ani publiku. Kvalitný obraz poskytuje výborný pracovný priestor s ideálnym pomerom strán pre výučbu tak, aby všetko videli aj žiaci v zadnej časti triedy.

Objektív pre veľmi krátku projekciu

Umiestnenie EX665UT blízko k stene zabezpečuje, že svetelný lúč z projektora nesvieti do očí prezentujúcemu. Projektor dokáže premietnuť obraz s uhlopriečkou 60” (152,4 cm) z neuveriteľných 46 cm od projekčnej plochy. Voľne položený, alebo pripevnený na ramene k stene eliminuje tiene a umožňuje prednášať s ľahkosťou.

Dôraz na detail

Projektor je absolútne vyvážený po technickej stránke, čo zaručuje ľahko čitateľný text a grafy s neuveriteľne vysokým kontrastným pomerom. Vďaka tomu je obraz ostrý, jasný a farebný až do najmenšieho detailu.

Bezpečnosť

Kensington™ Lock bezpečnostná priečka a ochrana heslom sú dostatočne odstrašujúcim prostriedkom proti zlodejom a zabraňujú aj neoprávnenému používaniu. Individuálne nastaviteľná úvodná obrazovka pomáha identifikovať kto je pripojený na projektor.Blokovanie tlačidiel na projektore zabezpečuje neoprávnené úpravy. Projektor sa dá nastaviť tak, aby sa dal ovládať iba pomocou diaľkového ovládača.

Brilantné farby až do konca

Projektor zobrazuje obraz v úžasne živých farbách, ktoré nestrácajú na kvalite ani dlhodobým používaním a to len vďaka technológiám DLP®a BrilliantColor&trade.

Jednoduchá kontrola a monitorovanie

Crestron RoomView® poskytuje vlastné konfigurovateľné rozhranie pre monitorovanie, riadenie a kontrolu všetkých projektorov v každej miestnosti na diaľku z ľubovoľného počítača.

Energeticky efektívny = priateľský k životnému prostrediu = šetriaci peniaze

Prevádzkové náklady projektora sú nízke vďaka zníženej spotrebe energie a pohotovostného režimu (<0,5 W). Ak nie je projektor dlhší čas využívaný, automaticky sa sám vypne a tým šetrí nie len energiu, ale predlžuje aj životnosť lampy.

Budúcnosť technológií pre vylepšenie vyučovania

Projektor je schopný pracovať s 3D vyučovacími programami. Inšpirujte sa a vyučujte svojich študentov pomocou 3D obrazu biológiu, matematiku, zemepis a mnohé ďalšie predmety.

Ekologický a šetrný

Projektor EX665UT má funkciu úspory energie a predĺženie životnosti lampy:

[ico_scheduleIcon] Funkcia časovača dokáže automaticky vypnúť projektor do pohotovostného režimu po určitom čase nečinnosti čím sa šetrí elektrická energia (spotreba <1 W) a predlžuje životnosť lampy (až 3000 hodín)

Životnosť lampy dosiahnutá počas testovania. Môže sa líšiť v závislosti od prevádzky a podmienok prostredia.

Využívanie ECO módu projektora zvyšuje životnosť lampy ešte viac.

[ico_powerIcon] Nízko energetický pohotovostný režim projektorov Optoma a vypnutie kratšie ako 10 sekúnd, šetrí čas aj energiu.

[ico_RoHS]

[ico_GreenProJect] Výrobca projektorov Optoma vie, že zlepšovanie výrobkov je najlepší spôsob ako znížiť dopad na životné prostredie. Z tohto dôvodu Optoma vyrába iba výrobky z dlhou životnosťou, z menšieho množstva materiálov, v minimálnom balení a bez použitia toxických látok. Samozrejme je dôležitá aj energetická účinnosť a recyklovateľnosť materiálov. S každým novým produktom sa výrobca usiluje o minimalizáciu vplyvu jeho výrobkov Optoma na životné prostredie. Viac o projekte Optoma ProJect Green sa dozviete priamo na stránkach výrobcu.

Jasná, detailná a kvalitná projekcia

[ico_5yearimager] Optoma zaručuje nezmenenú kvalitu obrazu na 5 rokov. Projektory Optoma sú navrhnuté tak, aby vďaka technológii DLP®zachovali čistý obraz a zabránilo sa degradácii výkonu a chybným pixlom počas používania. Prednastavené režimy zobrazenia umožňujú dosiahnuť dokonalý obraz na rôznych povrchoch, vrátane bielej steny či interaktívnej tabule.

[ico_5yrlrg] Optoma rovnako zaručuje aj kvalitu farieb po dobu najmenej 5 rokov. Technológia DLP® zabraňuje degradácii farebnosti počas používania. Zakúpením Optoma DLP® projektora výrobca garantuje, že farby v porovnaní s ostatnými špičkovými technológiami nevyblednú po dobu minimálne 5 rokov.

[ico_dlp]

[ico_brcolour] Projektor s technológiami BrilliantColor™ a DLP® zabezpečuje dokonalé spracovanie obrazu s ohromujúcimi žiarivými farbami. Na rozdiel od iných technológii, ako je LCD, ktoré využívajú iba 3 základné farby (RGB) na reprodukciu obrazu, technológia DLP®BrilliantColor využíva až 6 oddelených farieb. Farebnosťou dostanete svoje publikum do varu a jeho pozornosť bude plne sústredená na Vašu projekciu.

Objavte výhody 3D vyučovania

Toto nie je žiadne science-fiction, ale trend blízkej budúcnosti a technológia projektorov OPTOMA je už aj na túto budúcnosť dokonale pripravená. Využitie je široké, tak prečo sa ho obávať?

Vzdelávanie

Vaša trieda ožije. Vďaka vyučovacím hodinám v 3D je možné dokonale zaujať a zapojiť študentov do vyučovania. Zvýši sa záujem študentov o učivo a pomôže im prirodzenou cestou spoznávať svet, virtuálne cestovať vesmírom, pozrieť sa do útrob ľudského tela a oveľa viac. Dajte svojim študentom to, čo potrebujú formou, ktorá im je najbližšia.

[ico_Education3D]

Kancelária

Upútajte pozornosť Vašich kolegov a zákazníkov svojou prezentáciou. V 3D virtuálnej projekcii je možné podávať informácie realisticky a živo, pritom eliminovať náklady spojené s vytváraním modelov a makiet v reálnom svete.

[ico_Office3D]

Prezentácia

Výborné využívanie na zobrazenie 3D obrazov či videí alebo iných prezentácií v galériách, múzeách a obchodných priestoroch. Tento zážitok si budú všetci určite navždy pamätať.

[ico_Presentation3D]

Ovládanie

Rozsiahly riadiaci systém RS232 s veľkým množstvom príkazov umožňuje jednoduché a ľahké ovládanie projektora EX665UT. Projektor je kompatibilný aj s riadiacimi systémami AMX a obsahuje funkciu pre ich jednoduchú inštaláciu.

[ico_AMX]

Prakticky bez údržby = nižšie náklady na prevádzku

Projektor EX665UT poskytuje nižšie prevádzkové náklady, dlhšiu životnosť a vyššiu spoľahlivosť. Bezfiltrový dizajn nevyžaduje žiadne čistenie či výmenu filtrov, čím šetrí váš čas aj peniaze.

[ico_filterfree]

Jednoduchá výmena lampy

Priamy a jednoduchý prístup k lampe projektora umožňuje okamžitú výmenu starej lampy za novú na mieste používania projektora bez potreby nosenia do špecializovaného servisu.

Pravé HDMI

Projektor poskytuje krištáľovo čistý obraz aj cez vstup HDMI v1.3. To zabezpečuje bezproblémovú projekciu z počítača so obrazom v HD kvalite pomocou jediného HDMI kábla bez potreby samostatného audio kábla.

[ico_hdmi]

Zväčšovanie Vašich obrázkov

Použitím digitálneho zoomu je možné vysvetľovať premietaný obraz podrobnejšie v detailoch.

[ico_Focus_detail]

Dokonalá projekcia

Rýchle nastavenie zarovnania projektovaného obrazu spolu s vertikálnou lichobežníkovou korekciou (funkcia Keystone) zaručuje dokonalú projekciu.

[ico_Keystone]

Jednoduchá inštalácia na rameno

Integrovaný káblový manažment a dizajn konštrukcie projektora a ramena zaručujú dokonalú bezpečnosť a ochranu. Vďaka vlastnému ramenu na prichytenie k stene (OPCUWM900) sú káble skryté aj s uchytením projektora a ramena k stene, takže nenarúšajú vzhľad a pôsobia veľmi elegantne. K elegancii prispieva aj dokonalý až futuristický dizajn projektora, ktorý sa výborne hodí aj k interaktívnym tabuliam Triumph Board.

[ico_EasyInstalation]

Flexibilné naklopenie projekcie

Viete si predstaviť projekciu priamo na stole? S projektorom Optoma EX665UT s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou to nie je vôbec žiadny problém. Rovnako je však možné obraz premietať na stenu, strop či podlahu miestnosti. To všetko umožňuje špeciálna úprava projektora, ktorý obraz premieta cez dokonalú optickú sústavu na zrkadlovú plochu a tá obraz odráža na nami želanú projekčnú plochu v správnom uhle a vysokej kvalite.

[ico_FlexiblePresentation]

Výkonný audio systém

Pri používaní mikrofónu je výhodne využiť kvalitné vstavané 10W reproduktory projektora, ktoré vďaka umiestneniu projektora dokonale zaujmú pozornosť publika v miestnosti či triede.

Dva audio vstupy z jednotlivých počítačov a video zariadenia umožňujú projektoru EX665UT fungovať aj ako prepínač audio signálu a ovládanie hlasitosti. Tým pádom nie je potrebná žiadna ďalšia audio technika, kabeláž ani iné nákladné riešenie.

Ak je projektor v úspornom režime (vypnutý), je možné reproduktory využívať ako externé pripojenie cez audio výstup OUT (kompatibilné so stereo mini-jack).

[ico_AudioSystem]

Jasný a ostrý obraz

Vyučovacie hodiny v triede a prezentácie v zasadacej miestnosti potrebujú ostrý a bezchybný obraz. Technológia DarkChip3™ vyvinutá Texas Instruments vytvára ohromujúci kontrastný pomer 3000:1 s ostrou grafikou a krištáľovo čistým textom. Ostrejšia biela, veľmi bohatá čierna oživia obraz a zabezpečia výbornú čitateľnosť textu – ideálna kombinácia pre Excelovské tabuľky a grafy či PowerPoint prezentácie.

Ak chcete mať zaručené zachovanie ostrosti obrazu, tak projektory Opotma sú pre Vás ako stvorené. Technológia DLP®zabraňuje degradácii v čase bez straty pixelov. Výrobca si preto môže dovoliť poskytovať záruku na presný obraz, dobrý výkon a bezproblémovú prevádzku projektora minimálne na 5 rokov.

[ico_clearimage]

Jednoducho sa pripojte

K projektoru EX665UT je možné pripojiť viac zariadení naraz. Za pripojiteľné zariadenia možno považovať počítače, notebooky, DVD prehrávače či hracie konzoly. Výkonný 10W reproduktorový stereo systém dokáže dostatočne ozvučiť priestor v učebni či zasadacej miestnosti bez potreby externých reproduktorov. Stačí pripojiť a užívať si projekciu na veľkej obrazovke hoci aj v maličkej miestnosti.

[ ico_EasyConnection]

Crestron RoomView® – sieťové ovládanie

RoomView® softvér poskytuje vlastné konfigurovateľné rozhranie pre zapnutie/vypnutie, monitorovanie, riadenie a kontrolu všetkých zariadení v každej miestnosti cez počítač.

 • Správa až 250 projektorov naraz cez hlavný počítač.
 • Plánované zapínanie a vypínanie projektorov centrálne, šetrí čas, peniaze a predlžuje životnosť lampy.
 • Kontrola a nastavenie projektora pomocou jednoduchého webového rozhrania v prehliadači vrátane ovládania menu projektora.
 • Upozorňovanie prostredníctvom e-mailu na varovné správy.
 • Automatické zasielanie správ o potreby nahradiť lampu projektora a iné upozornenia skracujúce dobu údržby počas prevádzky projektorov.
 • Ideálne aj pre veľké inštalácie vo vzdelávacom či podnikateľskom sektore.

Stiahnite si softvér Crestron RoomView® Express z webovej stránky: http:// www.crestron.com

Pre projektory zakúpené do decembra 2010 môžete požiadať o jednoduchú aktualizáciu frimware na podporu Crestron RommView®. Kontaktujte prosím predajcu alebo priamo zástupcu spoločnosti Optoma.

[ico_roomview]

Využitie 3D projekcie

Ako pracuje 3D?

Vďaka rýchlosti 120 Hz pri technológii DLP môže projektor Optoma EX665UT s výstupom pre video a obrázky zobrazovať plné farby a stereoskopické 3D na celej projekčnej ploche.

Efekt 3D vzniká rozdelením signálu do dvoch štandardných svetelných video tokov, pre každé vaše oko jeden. S použitím technológie DLP®Link™ a 3D okuliarov sa obraz zosynchronizuje a každý svetelný prúd sa filtruje iba do jedného oka. Váš mozog potom tieto dva svetelné toky spojí a navodí pocit vnímania priestorového obrazu, ktorý je skutočne ako živý.

[ico_3D_education]  [ico_3dwhatsneededoptoma]

Čo je potrebné?

 1. projektor Optoma EX665UT
 2. okuliare Optoma ZD201 3D DLP® Link™
 3. kompatibilná grafická karta (v počítači) a vzdelávací 3D softvér, 3D funkcie projektorov Optoma je možné využívať iba s kompatibilným 3D obsahom

Typickými aplikáciami podporujúcimi 3D sú vzdelávacie softvéry a systémy určené na vytváranie 3D modelov a virtuálnych objektov. Podpora v 3D televíznom vysielaní (napr. SKY vo Veľkej Británii), Blue-ray™ 3D a 3D hry od SONY® PS3 alebo Microsoft® Xbox 360 vyžadujú používanie Optoma 3D-XL jednotky, ktorú je možné zakúpiť samostatne k vybraným typom projektorov.

[ico_3DXLReady]

OPTOMA EX665UT - Galéria

 

OptomaEW536_img004

OPTOMA EW536 - Stručné informácie

Projektor OPTOMA EW536 – perfektný partner pre širokouhlé interaktívne tabule

 • ľahké a jednoduché používanie
 • širokouhlý WXGA – 2800 lúmenov
 • HD Ready – vstup HDMI
 • zabezpečenie projektora heslom

Projektor EW536 je so svojou svietivosťou 2800L, a 120Hz 3D technológiou ideálny pre notebooky so širokouhlým monitorom a HD zariadenia. Vhodný na pripevnenie k stropnému držiaku alebo ako mobilný projektor v škole, kancelárii či doma.

Projektor EW536 je zároveň šetrný k životnému prostrediu a vybavený funkciami úspory energie vrátane veľmi nízkej spotreby (<1W) v pohotovostnom režime. Dlhá životnosť lampy (4000 hodín) v kombinácii s unikátnou technológiou Optoma Colour and Imager zaručujú dlhotrvajúcu bezproblémovú prevádzku, vysokú kvalitu a zároveň šetria váš čas a peniaze.

OPTOMA EW536 - Podrobný popis

3D technológia

Vďaka rýchlosti 120 Hz pri technológii DLP môže projektor Optoma EW536 s výstupom pre video a obrázky zobrazovať plné farby a stereoskopické 3D na celej projekčnej ploche.

Efekt 3D vzniká rozdelením signálu do dvoch štandardných svetelných video prúdov, pre každé vaše oko jeden. S použitím technológie DLP?® Link™ a 3D okuliarov sa obraz zosynchronizuje a každý svetelný prúd sa filtruje iba do jedného oka. Váš mozog potom tieto dva svetelné prúdy spojí a navodí pocit vnímania priestorového obrazu, ktorý je skutočne ako živý.

[ico_3D_education]

Projektor EW536 je možné využívať iba s kompatibilným 3D počítačovým obsahom. Typické aplikácie obsahujú 3D vzdelávací softvér, alebo softvér na navrhovanie a modelovanie. Projektor EW536 v súčasnosti nemôže byť používaný so systémami vysielania 3D TV ani 3D Blu-ray. Projektor EW536 bude schopný podporovať aj tieto aplikácie, ale je potrebné si prikúpiť ďalší hardvér.

[ico_3DXLReady]

Pravé WXGA rozlíšenie

Projektor EW536 je dokonalý pre širokouhlé notebooky. Vaša prezentácia bude ostrá a detailná, tak ako pri širokouhlom notebooku s rozlíšením WXGA (1280 x 800). Rozlíšenie WXGA poskytuje až o 30% viac pixlov ako XGA.

[ico_xgavswxga]

Pravý HDMI

Projekcia krištáľovo čistého obrazu a zvuku s použitím najnovšieho vstupu HDMI v1.3. Bezproblémová projekcia zo širokouhlého monitora (HD zdroja) pomocou jediného kábla HDMI – bez potrebný samostatného audio kábla.

[ico_hdmi] [ico_hr]

Prakticky bez údržby = nižšie náklady na prevádzku

Projektor EW536 poskytuje nižšie prevádzkové náklady, dlhšiu životnosť a vyššiu spoľahlivosť. Bezfiltrový dizajn nevyžaduje žiadne čistenie či výmenu filtrov, čím šetrí váš čas aj peniaze.

Úžasné farby

Vďaka technológii BrillantColor™ poskytuje projektor EW536 užasne jasný obraz s dokonale vyváženými a živými farbami. Prednastavené režimy zobrazenia farieb vám umožnia dosiahnuť dokonalý obraz na rôznych projekčných povrchoch, vrátanie obrazoviek a interaktívnych tabúľ.

Ovládanie

Rozsiahly riadiaci systém RS232 s veľkým množstvom príkazov umožňuje jednoduché a ľahké ovládanie projektora EW536. Projektor je kompatibilný aj s riadiacimi systémami AMX a obsahuje funkciu pre ich jednoduchú inštaláciu.

[ico_AMX]

Jasný a ostrý obraz

Technológia DarkChip3™ vyvinutá Texas Instruments vytvára ohromujúci kontrastný pomer 3000:1 s ostrou grafikou a krištáľovo čistým textom. Ostrejšia biela, veľmi bohatá čierna oživia obraz a zabezpečia výbornú čitateľnosť textu – ideálna kombinácia pre vzdelávanie a obchodné prezentácie.

[ico_clearimage]

Úžasné farby

[ico_5yearimager] Optoma zaručuje nezmenenú kvalitu obrazu na 5 rokov. Projektory Optoma sú navrhnuté tak, aby vďaka technológii DLP®zachovali čistý obraz a zabránilo sa degradácii výkonu a chybným pixlom počas používania. Záruka Imager zaručuje dokonalý obraz po dobu najmenej 5 rokov.

[ico_5yrlrg] Optoma rovnako zaručuje aj kvalitu farieb po dobu najmenej 5 rokov. Technológia DLP® zabraňuje degradácii farebnosti počas používania.

[ico_dlp]

[ico_brcolour] Projektor s technológiami BrilliangColor™ a DLP® zabezpečuje dokonalé spracovanie obrazu s ohromujúcimi žiarivými farbami. Na rozdiel od iných technológii, ako je LCD, ktoré využívajú iba 3 základné farby (RGB) na reprodukciu obrazu, technológia DLP® BrilliantColor využíva až 6 oddelených farieb.

Optoma záruka sa vzťahuje na bežnú prevádzku. Optoma DLP® zaručuje kvalitu farieb stále ako keby bol projektor nový. Používaním sa lampa opotrebováva, čo môže spôsobiť mierny rozptyl svetla. Záruka sa nevzťahuje: (1) ak je projektor poškodený neodborným zásahom alebo neopatrným zaobchádzaním; (2) ak sa používa v priemyselných, obchodných či zábavných priestoroch s vysokou koncentráciou prachu, dymu a iných znečistení ovzdušia; (3) ak sa jas lampy zníži pod 50% v dôsledku bežného používania, alebo v dôsledku nesprávneho používania.

Ekologický a šetrný

Projektor EW536 má funkciu úspory energie a predĺženie životnosti lampy:

[ico_powerup] Funkcia časovača dokáže automaticky vypnúť projektor do pohotovostného režimu po určitom čase nečinnosti čím sa šetrí elektrická energia (spotreba <1W) a predlžuje životnosť lampy (až 4000 hodín).

[ico_timercontrol] Vypnutie projektora trvá menej ako 10 sekúnd, čo šetrí čas aj energiu.

Uvádzaná je životnosť lampy dosiahnutá počas testovania. Môže sa líšiť v závislosti od prevádzky a podmienok prostredia.

OPTOMA EW536 - Galéria

 

OptomaEW610ST_img001

OPTOMA EW610ST - Stručné informácie

Projektor OPTOMA EW610ST – veľká 3D projekcia aj v najmenších miestnostiach so širokouhlým obrazom v HD Ready

 • ideálny pre triedy a zasadacie miestnosti
 • širokouhlý WXGA – 3100 lúmenov
 • jednoduchá inštalácia
 • projekcia bez odleskov – krátka projekčná vzdialenosť
 • rozšírené sieťové funkcie

Projektor Optoma EW610ST so širokouhlou WXGA, krátkou projekčnou vzdialenosťou a schopnosťou 3D projekcie je pre svoje jasné a farebne bohaté zobrazovanie s krištáľovo čistým obrazom vhodný pre vzdelávacie a podnikateľské prostredie.

EW610ST je ideálny pre výučbu a použitie s interaktívnymi širokouhlými tabuľami. Pre podnikateľské prostredie poskytuje tie správne nástroje na zapojenie a prezentáciu bez tieňov s jasným obrazom.

Projektor EW610ST so svietivosťou 3100 lúmenov poskytuje rozsiahle možnosti pripojenia a zariadenie RJ45, ktoré zabezpečuje komunikáciu s projektormi a ich sledovanie cez sieť.

Projektor EW610ST je šetrný k životnému prostrediu a vybavený úspornými funkciami vrátane nízkej spotreby <1W v pohotovostnom režime. Dlhá životnosť lampy až 4000 hodín v kombinácii s jedinečnou garanciou Optoma Colour and Imager zaručene ušetrí váš čas aj peniaze a zároveň zabezpečí dlhotrvajúcu bezproblémovú prevádzku bez zbytočných nákladov.

OPTOMA EW610ST - Podrobný popis

Perfektný na výučbu

Krátka projekcia maximalizuje priestor v triede ako pre učiteľov, tak aj pre žiakov. Učiteľ môže stáť blízko interaktívnej tabule, bez intenzívneho svetla z projektora, ktoré by ho oslepovalo. Krátka projekcia zabezpečí aj to, že si učiteľ pri práci na tabuli netieni. Širokouhlý obraz poskytuje výborný pracovný priestor s ideálnym pomerom strán pre výučbu tak, aby všetko videli aj žiaci v zadnej časti triedy.

Inšpirácia študentov cez 3D lekcie

Umožňuje sa pripojiť a motivovať študentov pomocou 3D lekcií z biológie, matematiky, zemepisu a mnohých ďalších predmetov.

Sieťový softvér

Bezplatný sieťový softvér umožňuje nastavenie a sledovanie projektora cez sieť (LAN) z PC alebo notebooku.

Bezpečnosť

Kensington™ Lock bezpečnostná priečka a ochrana heslom sú dostatočne odstrašujúcim prostriedkom proti zlodejom a zabraňujú aj neoprávnenému používaniu. Blokovanie tlačidiel zabezpečuje projektor proti neoprávneným úpravám a dokáže nastaviť projektor tak, aby sa dal ovládať iba pomocou diaľkového ovládania.

Objektív pre krátku projekciu

EW610ST dokáže už zo vzdialenosti 68 cm premietnuť širokouhlý obraz s uhlopriečkou úctyhodných 60” (152,4 cm). Voľne položený, alebo pripevnený na stropnom držiaku či ramene projektor EW610ST eliminuje tiene a umožňuje prednášať s ľahkosťou.

Rozdiel v širokouhlom obraze

EW610ST je dokonalým projektorom pre širokouhlé projektory. Vaša prezentácia zo širokouhlého notebooku bude ostro a detailne zobrazená vo WXGA rozlíšení (1280 x 800), čo je až o 30% viac bodov (pixelov) ako pri XGA. Širokouhlý obraz je vhodnejší pre prezentácie, pretože pomer strán zabezpečuje, že všetko bude dobre vidieť v prednej aj v zadnej časti triedy či zasadacej miestnosti.

[ico_diffwidescreen]

Ovládanie

Rozsiahly riadiaci systém RS232 s veľkým množstvom príkazov umožňuje jednoduché a ľahké ovládanie projektora EW610ST. Projektor je kompatibilný aj s riadiacimi systémami AMX a obsahuje funkciu pre ich jednoduchú inštaláciu.

[ico_AMX]

Prakticky bez údržby = nižšie náklady na prevádzku

Projektor EW610ST poskytuje nižšie prevádzkové náklady, dlhšiu životnosť a vyššiu spoľahlivosť. Bezfiltrový dizajn nevyžaduje žiadne čistenie či výmenu filtrov, čím šetrí váš čas aj peniaze.

[ico_filterfree]

Garancia Optoma Colour and Imager

[ico_5yearimager] Optoma zaručuje nezmenenú kvalitu obrazu na 5 rokov. Projektory Optoma sú navrhnuté tak, aby vďaka technológii DLP®zachovali čistý obraz a zabránilo sa degradácii výkonu a chybným pixlom počas používania. Záruka Imager zaručuje dokonalý obraz po dobu najmenej 5 rokov.

[ico_5yrlrg] Optoma rovnako zaručuje aj kvalitu farieb po dobu najmenej 5 rokov. Technológia DLP® zabraňuje degradácii farebnosti počas používania.

[ico_dlp]

[ico_brcolour] Projektor s technológiami BrilliantColor™ a DLP® zabezpečuje dokonalé spracovanie obrazu s ohromujúcimi žiarivými farbami. Na rozdiel od iných technológii, ako je LCD, ktoré využívajú iba 3 základné farby (RGB) na reprodukciu obrazu, technológia DLP®BrilliantColor využíva až 6 oddelených farieb.

Optoma záruka sa vzťahuje na bežnú prevádzku. Optoma DLP® zaručuje kvalitu farieb stále ako keby bol projektor nový. Používaním sa lampa opotrebováva, čo môže spôsobiť mierny rozptyl svetla. Záruka sa nevzťahuje: (1) ak je projektor poškodení neodborným zásahom alebo neopatrným zaobchádzaním; (2) ak sa používa v priemyselných, obchodných či zábavných priestoroch s vysokou koncentráciou prachu, dymu a iných znečistení ovzdušia; (3) ak sa jas lampy zníži pod 50% v dôsledku bežného používania, alebo v dôsledku nesprávneho používania.

Jasný a ostrý obraz

Vyučovacie hodiny v triede a prezentácie v zasadacej miestnosti potrebujú ostrý a bezchybný obraz. Technológia DarkChip3™ vyvinutá Texas Instruments vytvára ohromujúci kontrastný pomer 3000:1 s ostrou grafikou a krištáľovo čistým textom. Ostrejšia biela, veľmi bohatá čierna oživia obraz a zabezpečia výbornú čitateľnosť textu – ideálna kombinácia pre Excelovské tabuľky a grafy či PowerPoint prezentácie.

[ico_clearimage]

Ekologický a šetrný

Projektor EW610ST má funkciu úspory energie a predĺženie životnosti lampy:

[ico_scheduleIcon] Funkcia časovača dokáže automaticky vypnúť projektor do pohotovostného režimu po určitom čase nečinnosti čím sa šetrí elektrická energia (spotreba <1 W) a predlžuje životnosť lampy (až 4000 hodín).

Životnosť lampy dosiahnutá počas testovania. Môže sa líšiť v závislosti od prevádzky a podmienok prostredia.

[ico_powerIcon] Vypnutie projektora trvá menej ako 10 sekúnd, čo šetrí čas aj energiu.

[ico_RoHS]

Pripojte sa s ľahkosťou

K projektoru EW610ST je možné pripojiť viac zariadení ako DVD prehrávače či hracie konzoly. Výkonný 10W reproduktor dokáže dostatočne ozvučiť priestor v učebni či zasadacej miestnosti bez potreby externých reproduktorov. Stačí pripojiť a užívať si projekciu na veľkej obrazovke hoci aj v malej miestnosti.

Crestron RoomView® – sieťové ovládanie

RoomView® softvér poskytuje vlastné konfigurovateľné rozhranie pre monitorovanie, riadenie a kontrolu všetkých zariadení v každej miestnosti cez počítač.

 • Správa až 250 projektorov naraz cez hlavný počítač.
 • Kontrola a nastavenie projektora pomocou jednoduchého webového rozhrania v prehliadači vrátane ovládania ponuky OSD.
 • Upozorňovanie prostredníctvom e-mailu na varovné správy.
 • Ideálne aj pre veľké inštalácie vo vzdelávacom či podnikateľskom sektore.

[ico_roomview]

Stiahnite si softvér Crestron RoomView® Express z webovej stránky: www.crestron.com/getroomview.

Pre projektory zakúpené do decembra 2010 môžete požiadať o jednoduchú aktualizáciu frimware na podporu Crestron RommView®. Kontaktujte prosím predajcu alebo priamo zástupcu spoločnosti Optoma.

Objavte výhody výučby v 3D zobrazení

PODNECUJTE SVOJICH ŠTUDENTOV

Výučba v 3D je najnovšou inováciou v oblasti vzdelávania. Technológia 3D otvára nové možnosti vo vyučovaní pre učiteľov aj študentov. Pripojte sa a motivujte v 3D prezentáciách: spoznať svet, cestovať cez priestor, skúmať telo z vnútra, prinesť nové myšlienky do života. Optoma 3D projektory posúvajú výučbu na úplne novú úroveň poznania a ponorenia do výučby bez dodatočných nákladov!

[ico_3D_education]

Ako pracuje 3D?

Vďaka rýchlosti 120 Hz pri technológii DLP môže projektor Optoma EW610ST s výstupom pre video a obrázky zobrazovať plné farby a stereoskopické 3D na celej projekčnej ploche.

Efekt 3D vzniká rozdelením signálu do dvoch štandardných svetelných video tokov, pre každé vaše oko jeden. S použitím technológie DLP®Link™ a 3D okuliarov sa obraz zosynchronizuje a každý svetelný prúd sa filtruje iba do jedného oka. Váš mozog potom tieto dva svetelné toky spojí a navodí pocit vnímania priestorového obrazu, ktorý je skutočne ako živý.

[ico_3dwhatsneededoptoma]

Čo je potrebné?

 1. projektor Optoma EW610ST
 2. okuliare Optoma ZD101 3D
 3. kompatibilná grafická karta (v počítači) a vzdelávací 3D softvér

Pre podporu 3D TV vysielania a 3D Blu-ray je potrebná podpora cez zariadenie 3D-XL, ktoré je potrebné si zakúpiť samostatne.

[ico_3DXLReady]

OPTOMA EW610ST - Galéria

 

OptomaEW610ST_img001

OPTOMA EX610ST - Stručné informácie

Projektor OPTOMA EX610ST – veľká 3D projekcia aj v najmenších miestnostiach

 • ideálny pre triedy a zasadacie miestnosti
 • XGA – 3000 lúmenov
 • jednoduchá inštalácia
 • projekcia bez odleskov – krátka projekčná vzdialenosť
 • rozšírené sieťové funkcie

Projektor Optoma EX610ST s XGA krátkou projekčnou vzdialenosťou a schopný 3D projekcie je pre svoje jasné a farebne bohaté zobrazovanie s krištáľovo čistým obrazom určený pre vzdelávacie a podnikateľské prostredie.

EX610ST je ideálny pre výučbu a použitie s interaktívnymi tabuľami. Pre podnikateľské prostredie poskytuje tie správne nástroje na zapojenie a prezentáciu bez tieňov s jasným obrazom.

Projektor EX610ST so svietivosťou 3000 lúmenov poskytuje rozsiahle možnosti pripojenia a zariadenie RJ45, ktoré zabezpečuje komunikáciu s projektormi a ich sledovanie cez siete.

Projektor EX610ST je šetrný k životnému prostrediu a vybavený úspornými funkciami vrátane nízkej spotreby <1W v pohotovostnom režime. Dlhá životnosť lampy až 4000 hodín v kombinácii s jedinečnou garanciou Optoma Colour and Imager zaručene ušetrí váš čas aj peniaze a zároveň zabezpečí dlhotrvajúcu bezproblémovú prevádzku bez zbytočných nákladov.

OPTOMA EX610ST - Podrobný popis

Perfektný pre výučbu

Krátka projekcia maximalizuje priestor v triede ako pre učiteľov, tak aj pre žiakov. Učiteľ môže stáť blízko interaktívnej tabule, bez intenzívneho svetla z projektora, ktoré by ho oslepovalo. Krátka projekcia zabezpečí aj to, že si učiteľ pri práci na tabuli netieni.

Inšpirácia študentov cez 3D lekcie

Umožňuje sa pripojiť a motivovať študentov pomocou 3D lekcií z biológie, matematiky, zemepisu a mnohých ďalších predmetov.

Sieťový softvér

Bezplatný sieťový softvér umožňuje nastavenie a monitorovanie projektora cez sieť (LAN) z PC alebo notebooku.

Bezpečnosť

Kensington™ Lock bezpečnostná priečka a ochrana heslom sú dostatočne odstrašujúcim prostriedkom proti zlodejom a zabraňujú aj neoprávnenému používaniu. Blokovanie tlačidiel zabezpečuje projektor proti neoprávneným úpravám a dokáže nastaviť projektor tak, aby sa dal ovládať iba pomocou diaľkového ovládania.

Objektív pre krátku projekciu

EX610ST dokáže už zo vzdialenosti 77 cm premietnuť obraz s uhlopriečkou úctyhodných 60” (152,4 cm). Voľne položený, alebo pripevnený na stropnom držiaku či ramene projektor EX610ST eliminuje tiene a umožňuje prednášať s ľahkosťou.

Ovládanie

Rozsiahly riadiaci systém RS232 s veľkým množstvom príkazov umožňuje jednoduché a ľahké ovládanie projektora EX610ST. Projektor je kompatibilný aj s riadiacimi systémami AMX a obsahuje funkciu pre ich jednoduchú inštaláciu.

[ico_AMX]

Prakticky bez údržby = nižšie náklady na prevádzku

Projektor EX610ST poskytuje nižšie prevádzkové náklady, dlhšiu životnosť a vyššiu spoľahlivosť. Bezfiltrový dizajn nevyžaduje žiadne čistenie či výmenu filtrov, čím šetrí váš čas aj peniaze.

[ico_filterfree]

Garancia Optoma Colour and Imager

[ico_5yearimager] Optoma zaručuje nezmenenú kvalitu obrazu na 5 rokov. Projektory Optoma sú navrhnuté tak, aby vďaka technológii DLP®zachovali čistý obraz a zabránilo sa degradácii výkonu a chybným pixlom počas používania. Záruka Imager zaručuje dokonalý obraz po dobu najmenej 5 rokov.

[ico_5yrlrg] Optoma rovnako zaručuje aj kvalitu farieb po dobu najmenej 5 rokov. Technológia DLP® zabraňuje degradácii farebnosti počas používania.

[ico_dlp]

[ico_brcolour] Projektor s technológiami BrilliantColor™ a DLP® zabezpečuje dokonalé spracovanie obrazu s ohromujúcimi žiarivými farbami. Na rozdiel od iných technológii, ako je LCD, ktoré využívajú iba 3 základné farby (RGB) na reprodukciu obrazu, technológia DLP®BrilliantColor využíva až 6 oddelených farieb.

Optoma záruka sa vzťahuje na bežnú prevádzku. Optoma DLP® zaručuje kvalitu farieb stále ako keby bol projektor nový. Používaním sa lampa opotrebováva, čo môže spôsobiť mierny rozptyl svetla. Záruka sa nevzťahuje: (1) ak je projektor poškodení neodborným zásahom alebo neopatrným zaobchádzaním; (2) ak sa používa v priemyselných, obchodných či zábavných priestoroch s vysokou koncentráciou prachu, dymu a iných znečistení ovzdušia; (3) ak sa jas lampy zníži pod 50% v dôsledku bežného používania, alebo v dôsledku nesprávneho používania.

Jasný a ostrý obraz

Vyučovacie hodiny v triede a prezentácie v zasadacej miestnosti potrebujú ostrý a bezchybný obraz. Technológia DarkChip3™ vyvinutá Texas Instruments vytvára ohromujúci kontrastný pomer 3000:1 s ostrou grafikou a krištáľovo čistým textom. Ostrejšia biela, veľmi bohatá čierna oživia obraz a zabezpečia výbornú čitateľnosť textu – ideálna kombinácia pre Excelovské tabuľky a grafy či PowerPoint prezentácie.

[ico_clearimage]

Ekologický a šetrný

Projektor EX610ST má funkciu úspory energie a predĺženie životnosti lampy:

[ico_scheduleIcon] Funkcia časovača dokáže automaticky vypnúť projektor do pohotovostného režimu po určitom čase nečinnosti čím sa šetrí elektrická energia (spotreba <1 W) a predlžuje životnosť lampy (až 4000 hodín).

Životnosť lampy dosiahnutá počas testovania. Môže sa líšiť v závislosti od prevádzky a podmienok prostredia.

[ico_powerIcon] Vypnutie projektora trvá menej ako 10 sekúnd, čo šetrí čas aj energiu.

[ico_RoHS]

Pripojte sa s ľahkosťou

K projektoru EX610ST je možné pripojiť viac zariadení ako DVD prehrávače či hracie konzoly. Výkonný 10W reproduktor dokáže dostatočne ozvučiť priestor v učebni či zasadacej miestnosti bez potreby externých reproduktorov. Stačí pripojiť a užívať si projekciu na veľkej obrazovke hoci aj v malej miestnosti.

Crestron RoomView® – sieťové ovládanie

RoomView® softvér poskytuje vlastné konfigurovateľné rozhranie pre monitorovanie, riadenie a kontrolu všetkých zariadení v každej miestnosti cez počítač.

 • Správa až 250 projektorov naraz cez hlavný počítač.
 • Kontrola a nastavenie projektora pomocou jednoduchého webového rozhrania v prehliadači vrátane ovládania ponuky OSD.
 • Upozorňovanie prostredníctvom e-mailu na varovné správy.
 • Ideálne aj pre veľké inštalácie vo vzdelávacom či podnikateľskom sektore.

[ico_roomview]

Stiahnite si softvér Crestron RoomView® Express z webovej stránky: www.crestron.com/getroomview.

Pre projektory zakúpené do decembra 2010 môžete požiadať o jednoduchú aktualizáciu frimware na podporu Crestron RommView®. Kontaktujte prosím predajcu alebo priamo zástupcu spoločnosti Optoma.

Objavte výhody výučby v 3D zobrazení

PODNECUJTE SVOJICH ŠTUDENTOV

Výučba v 3D je najnovšou inováciou v oblasti vzdelávania. Technológia 3D otvára nové možnosti vo vyučovaní pre učiteľov aj študentov. Pripojte sa a motivujte v 3D prezentáciách: spoznať svet, cestovať cez priestor, skúmať telo z vnútra, prinesť nové myšlienky do života. Optoma 3D projektory posúvajú výučbu na úplne novú úroveň poznania a ponorenia do výučby bez dodatočných nákladov!

[ico_3D_education]

Ako pracuje 3D?

Vďaka rýchlosti 120 Hz pri technológii DLP môže projektor Optoma EX610ST s výstupom pre video a obrázky zobrazovať plné farby a stereoskopické 3D na celej projekčnej ploche.

Efekt 3D vzniká rozdelením signálu do dvoch štandardných svetelných video tokov, pre každé vaše oko jeden. S použitím technológie DLP®Link™ a 3D okuliarov sa obraz zosynchronizuje a každý svetelný prúd sa filtruje iba do jedného oka. Váš mozog potom tieto dva svetelné toky spojí a navodí pocit vnímania priestorového obrazu, ktorý je skutočne ako živý.

[ico_3dwhatsneededoptoma]

Čo je potrebné?

 1. projektor Optoma EX610ST
 2. okuliare Optoma ZD101 3D
 3. kompatibilná grafická karta (v počítači) a vzdelávací 3D softvér

Pre podporu 3D TV vysielania a 3D Blu-ray je potrebná podpora cez zariadenie 3D-XL, ktoré je potrebné si zakúpiť samostatne.

[ico_3DXLReady]

OPTOMA EX610ST - Galéria

OptomaEX542i_img001

OPTOMA EX542i - Stručné informácie

Projektor OPTOMA EX542i – projekcia ľahko a rýchlo

 • ideálny pre triedy alebo malé a stredne veľké miestnosti
 • XGA – 2700 lúmenov a HDMI vstup
 • sledovanie a kontrola cez sieť
 • zabudované 2x 5Wreproduktory

Projektor Optoma EX542i s 120 Hz technológiou 3D je vynikajúce riešenie pre triedu alebo zasadaciu miestnosť. Poskytuje čistý a jasný obraz s dokonalými farbami vďaka technológiám DLP® a BrilliantColor™. Projektor EX542i sa ľahko ovláda a obsahuje viacero funkcií na úsporu energie a má tiež bezpečnostné prvky.

Či už bude položený na stojane, alebo pripevnený k stropnému držiaku či ramenu, patrí projektor EX542i k všestranne využiteľným zariadeniam s mnohými možnosťami pripojenia. Je na Vás, či projektor pripojíte cez VGA či HDMI kábel, alebo cez sieťový RJ45. Projektor je možné spojiť s PC alebo notebookom aj bezdrôtovo.

Projektor EX542i je šetrný k životnému prostrediu a vybavený úspornými funkciami vrátane nízkej spotreby <1W v pohotovostnom režime. Dlhá životnosť lampy až 6000 hodín v kombinácii s jedinečnou garanciou Optoma Colour and Imager zaručene ušetrí váš čas aj peniaze a zároveň zabezpečí dlhotrvajúcu bezproblémovú prevádzku bez zbytočných nákladov.

OPTOMA EX542i - Podrobný popis

3D Technológia

Vďaka rýchlosti 120 Hz pri technológii DLP môže projektor Optoma EX542i s výstupom pre video a obrázky zobrazovať plné farby a stereoskopické 3D na celej projekčnej ploche.

Efekt 3D vzniká rozdelením signálu do dvoch štandardných svetelných video tokov, pre každé vaše oko jeden. S použitím technológie DLP®Link™ a 3D okuliarov sa obraz zosynchronizuje a každý svetelný tok sa filtruje iba do jedného oka. Váš mozog potom tieto dva svetelné toky spojí a navodí pocit vnímania priestorového obrazu, ktorý je skutočne ako živý.

[ico_3D_education]

Projektor EX542i je možné využívať iba s kompatibilným 3D počítačovým obsahom. Typické aplikácie obsahujú 3D vzdelávací softvér alebo softvér na navrhovanie a modelovanie. Projektor EX542i v súčasnosti nemôže byť používaný so systémami vysielania 3D TV ani 3D Blu-ray. Projektor EX542i bude schopný podporovať aj tieto aplikácie, ale je potrebné si prikúpiť ďalší hardvér.

[ico_3DXLReady]

Prispôsobený ku vzdelávaniu

Pri výbere režimu Classroom sa prepne do zobrazenia na 1500 ANSI lúmenov aby spĺňal smernice BECTA (British Educational Communications and Technology Agency). Britská agentúra pre komunikácie a technológie vo vzdelávaní je kľúčovým partnerom britskej vlády vo vývoji stratégie IT pre školy.

[ico_becta_logo]

Pripojenie na sieť

Projektory je možné ovládať a sledovať cez sieť (LAN) vo webovom prehliadači:

 • Správa až 99 projektorov naraz cez hlavný počítač.
 • Kontrola a nastavenie projektora cez webové rozhranie
 • Okamžité ODS (Instant onscreen display) správy na všetky projektory.
 • Posielanie varovných správ na e-mail.

Ovládanie

Rozsiahly riadiaci systém RS232 s veľkým množstvom príkazov umožňuje jednoduché a ľahké ovládanie projektora EX542i. Projektor je kompatibilný aj s riadiacimi systémami AMX a obsahuje funkciu pre ich jednoduchú inštaláciu.

[ico_AMX]

Jasný a ostrý obraz

Technológia DarkChip3™ vyvinutá Texas Instruments vytvára ohromujúci kontrastný pomer 3000:1 s ostrou grafikou a krištáľovo čistým textom. Ostrejšia biela, veľmi bohatá čierna oživia obraz a zabezpečia výbornú čitateľnosť textu – ideálna kombinácia pre vzdelávanie a obchodné prezentácie.

[ico_clearimage]

Rozsiahle možnosti pripojenia

Projektor EX542i s natívnym rozlíšením XGA vie spracovať rozsiahlu škálu signálov počítača a videa. Konektivita zahŕňa: HDMI, duálny VGA vstup – Wireless, SCART, Komponentný vstup, S-Video, Kompozitný vstup, VGA výstup, RS232 a RJ45.

Bezdrôtové pripojenie (voliteľné príslušenstvo)

Používanie projektora môže byť omnoho jednoduchšie pri použití bezdrôtového pripojenia projektora pomocou zásuvného WPS-modulu. Bezkáblové pripájanie šetrí čas a umožňuje jednoduché prepínanie medzi prezentáciami z rôznych počítačov či iných zdrojov. Na používanie si stačí stiahnuť softvér a okamžite môžete začať prezentáciu. Zásuvný WPS -modul (anténa  bezdrôtový prijímač) umožňuje pripojenie a zobrazenie prezentácie bezdrôtovo.

[ico_wirelessdongle]

Garancia Optoma Colour and Imager

[ico_5yearimager] Optoma zaručuje nezmenenú kvalitu obrazu na 5 rokov. Projektory Optoma sú navrhnuté tak, aby vďaka technológii DLP®zachovali čistý obraz a zabránilo sa degradácii výkonu a chybným pixlom počas používania. Záruka Imager zaručuje dokonalý obraz po dobu najmenej 5 rokov.

[ico_5yrlrg] Optoma rovnako zaručuje aj kvalitu farieb po dobu najmenej 5 rokov. Technológia DLP® zabraňuje degradácii farebnosti počas používania.

[ico_dlp]

[ico_brcolour] Projektor s technológiami BrilliangColor™ a DLP® zabezpečuje dokonalé spracovanie obrazu s ohromujúcimi žiarivými farbami. Na rozdiel od iných technológii, ako je LCD, ktoré využívajú iba 3 základné farby (RGB) na reprodukciu obrazu, technológia DLP®BrilliantColor využíva až 6 oddelených farieb.

Optoma záruka sa vzťahuje na bežnú prevádzku. Optoma DLP® zaručuje kvalitu farieb stále ako keby bol projektor nový. Používaním sa lampa opotrebováva, čo môže spôsobiť mierny rozptyl svetla. Záruka sa nevzťahuje: (1) ak je projektor poškodení neodborným zásahom alebo neopatrným zaobchádzaním; (2) ak sa používa v priemyselných, obchodných či zábavných priestoroch s vysokou koncentráciou prachu, dymu a iných znečistení ovzdušia; (3) ak sa jas lampy zníži pod 50% v dôsledku bežného používania, alebo v dôsledku nesprávneho používania.

Ekologický a šetrný

Projektor EX542i má funkciu úspory energie a predĺženie životnosti lampy:

[ico_scheduleIcon] Funkcia časovača dokáže automaticky vypnúť projektor do pohotovostného režimu po určitom čase nečinnosti čím sa šetrí elektrická energia (spotreba <1 W) a predlžuje životnosť lampy (až 6000 hodín).

Životnosť lampy dosiahnutá počas testovania. Môže sa líšiť v závislosti od prevádzky a podmienok prostredia.

[ico_powerIcon] Vypnutie projektora trvá menej ako 10 sekúnd, čo šetrí čas aj energiu.

OPTOMA EX542i - Galéria

 

OptomaEX612_img001

OPTOMA EX612 - Stručné informácie

Projektor OPTOMA EX612 – jasná projekcia

 • ideálny pre väčšie miestnosti
 • XGA – 3500 lúmenov
 • 2x VGA vstup a VGA cez slučku
 • zabezpečenie projektora heslom

Projektor Optoma EX612 je kombináciou vynikajúcej kvality obrazu s bezdrôtovým pripojením s jasnou projekciu vhodný pre podnikové a vzdelávacie prostredie. Projektor EX612 je projektor s čistým a jasným obrazom a skvelými farbami, ktoré zaručujú technológie DLP® a BrilliantColor™ pri svietivosti 3500 lúmenov.

Projektor EX612 je šetrný k životnému prostrediu a vybavený úspornými funkciami vrátane spotreby <1W v pohotovostnom režime. Dlhá životnosť lampy až 4000 hodín v kombinácii s jedinečnou garanciou Optoma Colour and Imager zaručene ušetrí váš čas aj peniaze a zároveň zabezpečí dlhotrvajúcu bezproblémovú prevádzku bez zbytočných nákladov.

OPTOMA EX612 - Podrobný popis

Bezdrôtové prezentácie

Prezentovanie bez káblov šetrí čas a umožňuje rýchle prepínanie medzi prezentáciami z rôznych zdrojov. Nie je potrebné aby sa presúvali počítače k projektoru, alebo koloval kábel od projektora od počítača k počítaču, čo zbytočne zdržuje. K projektoru stačí pripojiť bezdrôtový adaptér Optoma cez vstup VGA, nainštalovať softvér a môžete okamžite začať s bezdrôtovou prezentáciou.

[ico_WPS-Dongle]

[ico_WirelessPresenting]

Ovládanie

Rozsiahly riadiaci systém RS232 s veľkým množstvom príkazov umožňuje jednoduché a ľahké ovládanie projektora EX612. Projektor je kompatibilný aj s riadiacimi systémami AMX a obsahuje funkciu pre ich jednoduchú inštaláciu.

[ico_AMX]

Rozsiahle možnosti pripojenia

Projektor EX612 s natívnym rozlíšením XGA vie spracovať rozsiahlu škálu signálov počítača a videa.

Konektivita zahŕňa:

 • duálny VGA vstup – Wireless
 • Scart
 • Komponentný vstup
 • S-Video
 • Kompozitný vstup
 • VGA výstup
 • RS232

[ico_Extensiveconnectivity]

Jasný a ostrý obraz

Technológia DarkChip3™ vyvinutá Texas Instruments vytvára ohromujúci kontrastný pomer 3000:1 s ostrou grafikou a krištáľovo čistým textom. Ostrejšia biela, veľmi bohatá čierna oživia obraz a zabezpečia výbornú čitateľnosť textu – ideálna kombinácia pre Excelovské tabuľky či PowerPoint prezentácie.

[ico_clearimage]

Prakticky bez údržby = nižšie náklady na prevádzku

Projektor EX612 poskytuje nižšie prevádzkové náklady, dlhšiu životnosť a vyššiu spoľahlivosť. Bezfiltrový dizajn nevyžaduje žiadne čistenie či výmenu filtrov, čím šetrí váš čas aj peniaze.

[ico_filterfree]

Garancia Optoma Colour and Imager

[ico_5yearimager] Optoma zaručuje nezmenenú kvalitu obrazu na 5 rokov. Projektory Optoma sú navrhnuté tak, aby vďaka technológii DLP®zachovali čistý obraz a zabránilo sa degradácii výkonu a chybným pixlom počas používania. Záruka Imager zaručuje dokonalý obraz po dobu najmenej 5 rokov.

[ico_5yrlrg] Optoma rovnako zaručuje aj kvalitu farieb po dobu najmenej 5 rokov. Technológia DLP® zabraňuje degradácii farebnosti počas používania.

[ico_dlp]

[ico_brcolour] Projektor s technológiami BrilliangColor™ a DLP® zabezpečuje dokonalé spracovanie obrazu s ohromujúcimi žiarivými farbami. Na rozdiel od iných technológii, ako je LCD, ktoré využívajú iba 3 základné farby (RGB) na reprodukciu obrazu, technológia DLP®BrilliantColor využíva až 6 oddelených farieb.

Optoma záruka sa vzťahuje na bežnú prevádzku. Optoma DLP® zaručuje kvalitu farieb stále ako keby bol projektor nový. Používaním sa lampa opotrebováva, čo môže spôsobiť mierny rozptyl svetla. Záruka sa nevzťahuje: (1) ak je projektor poškodení neodborným zásahom alebo neopatrným zaobchádzaním; (2) ak sa používa v priemyselných, obchodných či zábavných priestoroch s vysokou koncentráciou prachu, dymu a iných znečistení ovzdušia; (3) ak sa jas lampy zníži pod 50% v dôsledku bežného používania, alebo v dôsledku nesprávneho používania.

Ekologický a šetrný

Projektor EX612 má funkciu úspory energie a predĺženie životnosti lampy:

[ico_scheduleIcon] Funkcia časovača dokáže automaticky vypnúť projektor do pohotovostného režimu po určitom čase nečinnosti čím sa šetrí elektrická energia (spotreba <1 W) a predlžuje životnosť lampy (až 4000 hodín).

Životnosť lampy dosiahnutá počas testovania. Môže sa líšiť v závislosti od prevádzky a podmienok prostredia.

[ico_powerIcon] Vypnutie projektora trvá menej ako 10 sekúnd, čo šetrí čas aj energiu.

[ico_RoHS]

OPTOMA EX612 - Galéria