Pre informáciu o cenách nás neváhajte kontaktovať.

TBTablet_img007

TB Tablet RF40 - Stručné informácie

TRIUMPH BOARD® Tablet RF 40

 • Bezdrôtové ovládanie počítača perom na ploche tabletu.
 • Dobíjacia batéria s výdržou až 25 hodín na jedno dobitie.
 • Ergonomické pero s dvomi tlačidlami a pružným hrotom.
 • Vysoká presnosť a rýchla odozva pri používaní.
 • Zabudovaný informačný LCD displej.
 • Podporuje viacnásobné pripojenie, až 50 tabletov naraz.
 • Rýchle a jednoduché zapojenie a inštalácia.
 • Pracovná plocha s vysokým rozlíšením poskytuje dostatočné miesto na písanie.

TB Tablet RF40 - Podrobný popis

Tablet ako pomocník prednášateľa/učiteľa

Ak prednášateľ nechce počas prednášky sedieť za počítačom alebo stáť pri interaktívnej tabuli, ale potrebuje ovládať počítač, kresliť, písať alebo inak zasahovať do práve premietaného obrazu, je tablet ten správny pomocník.

Nízka hmostnosť a výborný dosah tabletu umožňuje prednášateľovi pohybovať sa po prednáškovej miestnosti a zároveň na diaľku ovládať počítač pomocou interaktívneho pera rovnako, ako myšou.

Učiteľ vyvolá žiaka pred tabuľu a nechá ho vypočítať príklad. Ak niekde žiak spraví chybu, ale nevie ju nájsť, učiteľ pomocou tabletu žiakovi chybu jednoducho na diaľku vyznačí a opraví. Nemusí utekať k tabuli alebo k počítaču. Rovnako z ktoréhokoľvek miesta v triede môže ovládať edukačný softvér a sledovať pritom premietaný obraz s odstupom, a teda si pri práci netieni ani nezavadzia žiakom vo výhľade.

Na tablete je 16 makrotlačidiel, ktoré si môže prednášateľ naprogramovať tak, aby vykonávali fukncie, ktoré práve potrebuje, a tak nemusí, napríklad, zakaždým vpisovať webovú adresu do riadka prehliadača, ale stačí jednoducho kliknúť na makrotlačidlo, pod ktorým bude uložená skratka.

Pre dokonalé využitie možností tabletu sú k nemu dodávané softvérové aplikácie s mnohými funkciami.

Technológia

 • Elektromagnetická technológia zabezpečuje vysokú presnosť pri dotyku pera na ploche tabletu.
 • Hrot pera vďaka EM technológii dokáže snímať aj tlak na podložku až v 1024 úrovniach.
 • Komunkácia tabletu a počítača je zabezpečená rýchlym bezdrôtovým RF prenosom.

TB Tablet RF40 - Galéria

logo_Tablety_TabletMonitorLCD19

TB Tablet Monitor - Stručné informácie

TRIUMPH BOARD® Tablet Monitor LCD 19” – širokouhlý interaktívny panel

 • Možnosť písať, kresliť a robiť poznámky vo všetkých spustených aplikáciách.
 • Zapisovanie priamo do MS Office (Word, Excel, PowerPoint) súborov.
 • Jednoduchá práca s objektmi (kopírovať, otočiť, priblížiť, zmeniť farbu,… ).
 • Náhľad (index) obrázkov umožňuje nájsť rýchlo všetky označené obrázky.
 • Elektromagnetické pero funguje aj ako počítačová myš.
 • Používateľsky veľmi priateľské, intuitívne a graficky príjemné ovládanie.
 • Interaktívna aktívna plocha s uhlopriečkou až 19” (48,3 cm).
 • Širokouhlý (formát 16:10) LCD monitor.
 • Hladký vysoko kvalitný povrch dovoľuje peru ľahko sa kĺzať a pohodlne písať po obrazovke.
 • Ergonomické pero umožňuje prirodzené písanie rukou a kreslenie s veľkou presnosťou počas prezentácií pri vyučovaní alebo pri obchodnom jednaní.
 • Polohovateľný stojan šetrí miesto na stole a je ideálny pre písanie v sede ako aj v stoji.

TB Tablet Monitor - Podrobný popis

Popis

Triumph Board Tablet Monitor je vstupno-výstupné zariadenie, ktoré spája funkciu monitora a ovládania pomocou dotyku pera. Takto oveľa jednoduchšie a rýchlejšie dokážete reagovať a riadiť všetko v počítači.

Ide je sofistikovaný prezentačný nástroj, ktorý vie nahradiť počítačový monitor a dať Vám možnosť písať priamo na obrazovku. Nejde o bežný dotykový monitor, ktorý má problém s presnosťou. Tablet monitor má špeciálne ergonomické pero, ktoré mu umožňuje presne reagovať a dokonca snímať aj úroveň tlaku hrotu pera na obrazovku. Pero nie je určené iba na písanie, ale dokáže plnohodnotne nahradiť počítačovú myš, skrýva v sebe funkcie pravého tlačidla či dvojkliku. Takto Vám tablet monitor umožní nie len písať, ale tiež ovládať všetky aplikácie v počítači. Väčšina súčasných operačných systémov už obsahuje zabudované funkcie písania voľnou rukou či kreslenia k čomu Vám výborne poslúži práve tablet monitor. Práca s mnohými softvérovými riešeniami sa tak stáva rozmanitejšia, mimoriadne zaujímavá, a pritom jednoduchšia. Všetci užívatelia určite ocenia jeho praktický dizajn. Tablet monitor dokáže nahradiť interaktívnu tabuľu v práci učiteľa, ktorý potrebuje pracovať za katedrou. Preto je tablet monitor zariadenie určené hlavne na využívanie v prednáškových miestnostiach, jazykových laboratóriách, špeciálnych výučbových a zasadacích miestnostiach. Svoje využitie však rovnako nájde aj v ordináciách, nemocniciach, biznis sektore a priemysle.

Technológia

Na povrchu kvalitného širokouhlého LCD monitora sa nachádza vodivá elektromagnetická vrstva, ktorá reaguje na signál pera v mieste kontaktu hrotu pera s obrazovkou. Použitá technológia umožňuje zaznamenať signál tesne pred dotykom hrotu a takisto reagovať aj na tlak vyvíjaný hrotom na sklo obrazovky až do vyše 1000 úrovní. Ide o 3D rozmer snímania signálu na výšku, šírku a do hĺbky (x, y, z – súradnice).

Týmto sa zabezpečuje oveľa vyššia kvalita ako má dotykový display na mobilnom telefóne, ktorý využíva kapacitnú technológiu, kde je signál získavaný kapacitným vybíjaním pri dotyku vodivým predmetom.

Počítačová myš alebo touchpad je už pre nás neoddeliteľnou súčasťou počítača, tak ako obrazovka či klávesnica. Pri používaní počítačovej myši je však potrebné sa najprv zorientovať na obrazovke a nájsť polohu kurzora. Ešte väčší problém s myšou nastane, ak sa snažíte niečo zvýrazniť alebo nakresliť. S počítačovou myšou je to veľmi neprirodzene a ťažké. Z tohto dôvodu je tablet monitor obrovskou výhodou. V ruke počítačovú myš nahradí pero, s ktorým ste prirodzene naučený písať, označovať aj kresliť. Tablet monitor zabezpečuje ľahké ovládanie, nemusíme hľadať kurzor, pretože ten si nájde pero v mieste dotyku. Spojením technológie tabletu a pera s LCD monitorom je ovládanie jednoduché, intuitívne a prirodzené. Jednoduchým testom by sme si túto výhodu vedeli overiť. Keby sme dali deťom alebo starším ľuďom, ktorí nepoužívajú počítač, vybrať medzi používaním myši alebo pera. Jasným víťazom by sa stalo pero. Napriek tomu, že ste s používaním počítačovej myši zžití pri prezentáciách, pôsobí používanie myši problémy s hľadaním kurzora a obmedzeniami pri označovaní, či kreslení, o písaní ani nehovoriac. Preto je tablet monitor zariadenie určené hlavne na využívanie v prednáškových miestnostiach, jazykových laboratóriách, špecializovaných učebniach a zasadacích miestnostiach. Svoje využitie však nájde aj v ordináciách, nemocniciach, biznis sektore a priemysle.

Prednáškové miestnosti:

Využitie je veľmi vhodné pri veľkých prednáškových miestnostiach, kde sa tablet monitor položí na prednáškový pult a prednášajúci nemusí pobehovať a ukazovať na obrovskej premietanej ploche, o čom práve hovorí. Ak nemáte v prednáškovej miestnosti prednáškový pult, stačí postaviť monitor na stojane na stôl. Všetci prednášajúci dobre vedia aké je náročné prednášať v stoji a zároveň myšou hľadať na notebooku kde sa nachádza práve kurzor myši. Pri použití TB Tablet monitoru prednášajúci pozerá na obrazovku ako do vlastných poznámok a kam ukáže perom, tam sa bude zobrazovať aj kurzor počítačovej myši. O výhodách pri zvýrazňovaní pomocou pera priamo na monitore netreba vôbec pochybovať. Ide o nenahraditeľného pomocníka pre nováčikov pre publikom ako aj pre skúsených prednášajúcich.

Triedy, učebne, laboratóriá:

Predstavte si využitie v triede. Tablet monitor môže byť postavený na katedre, alebo zabudovaný priamo do katedry. Učiteľ príde do triedy a môže začať s výučbou. Projektor zobrazuje všetko, čo vidí učiteľ na monitore a preto učiteľ jednoducho pozerá a ukazuje preberanú tému na Tablet monitore. Zrazu ho vyruší šum v triede, pozrie sa na žiakov, utíši ich a opäť bez hľadania kurzora myši na obrazovke ukazuje perom tému odtiaľ kde skončil. No nie je to úžasné?

Zasadacie miestnosti:

V zasadacích miestnostiach stredných a väčších obchodných spoločností sa často prezentuje. Tieto miestnosti bývajú často vybavené projektorom, ku ktorému si každý prednášajúci pripojí svoj notebook a pracuje tak, aby všetci videli jeho prezentáciu na premietanom obraze. Ak potrebuje niečo zvýrazniť väčšinou musí odbehnúť od notebooku k premietacej ploche a ukázať všetkým o čom práve hovorí. Pri použití Tablet monitoru je to však oveľa elegantnejšia a neprerušovaná prezentácia. Prednášajúci si pripojí k notebooku Tablet monitor cez ktorý jednoducho ovláda všetko v svojom notebooku. Ak chce niečo zvýrazniť spraví to jednoducho perom na obrazovke Tablet monitora bez toho, aby musel vstať a ukazovať niečo na premietacej ploche. Keďže písať perom je každému prirodzené, nie je potrebné žiadne zaučenie prednášajúceho ani ak je to jeho prvý kontakt s dotykovým monitorom. Určite si ho počas svojej prezentácie rýchlo zaľúbi a jeho prezentácia bude bez rušivých prestávok a pohybov k premietacej ploche.

Ordinácia u lekára:

Lekári veľmi často musia popisovať výsledky vyšetrení, ktoré sú získané rôznymi diagnostickými metódami. V dnešnej dobe je už bežné získavať výsledky z vyšetrení v elektronickej podobe. Takto každý lekár môže jednoducho mať uložené všetky potrebné výsledky v počítači a nemusí mať kartotéku plnú tučných chorobopisov. Už len také RTG snímky zvyknú mať značnú váhu a sú nespratné, preto aj pacientom je lepšie lekárovi priniesť výsledky pohodlne na CD či USB-kľúči. Lekár tak získa síce výsledky, popíše ich slovne, ale pacientovi len ťažko vysvetľuje na monitore napríklad postup pri plánovanej operácii. S pomocou tablet monitoru však jednoducho vyznačí jednotlivé kroky operačného zákroku perom na obrazovke. Tieto nákresy si samozrejme môže aj uložiť, čiže podobne môže lekár pracovať aj s inými lekármi a diskutovať problémy s inými odborníkmi na konzíliu. O využití on-line konzílií sa dá s použitím Tablet monitora tiež uvažovať ako možných využitiach.